Relacje. Każdy potrzebuje więzi, żeby przetrwać

| Dodano: 21 luty 2024 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Relacje determinują nasze życie

Więzi towarzyszą nam od początku, odkąd pojawiamy się na świecie. Rodzimy się w stu procentach zależni od rodziców, a potem na gruncie tej miłości rozwijamy się, wyrastamy, dojrzewamy. W rodzinnych relacjach tworzy się nowy człowiek, z jego indywidualnym nastawieniem do świata, ze specyficznym sposobem reagowania w rozmaitych sytuacjach, z własnym wzorcem tworzenia więzi z innymi ludźmi: partnerem, własnymi dziećmi, przyjaciółmi, współpracownikami i wszystkimi, których spotyka na swojej drodze. Relacje są w życiu ważne - zdrowe czynią nas szczęśliwymi, ich brak lub nieadekwatność unieszczęśliwia.

Dzieciństwo nas w dużym stopniu kształtuje, ale nie determinuje. To, co w jego trakcie zostało ukształtowane w sposób nieoptymalny, można (i powinno się) skorygować i naprostować na tyle, na ile jest to możliwe. Poprzez pracę nad sobą i nad tym, jak budujemy i podtrzymujemy relacje, możemy ulepszyć swoje życie i stać się osobami szczęśliwszymi, spełnionymi, dysponującymi poczuciem sprawczości. Jak to zrobić? Najlepiej podejść do tematu tak, jak proponuje autorka książki - najpierw się dowiedzieć, co na temat więzi mówią współczesna psychologia i teorie psychoanalityczne, a potem zmienić to, co można zmienić, i zaakceptować to, czego zmienić nie można. Pamiętając, że celem jest dobre życie, wypełnione satysfakcjonującymi relacjami z innymi.

Źródło: https://ebookpoint.pl/ksiazki/relacje-kazdy-potrzebuje-wiezi-zeby-przetrwac-olga-czajka,ksirel.htm ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Relacje. Każdy potrzebuje więzi, żeby przetrwać"

Opinia

Awatar użytkownika

Podsumowując, Relacje. Każdy potrzebuje więzi, żeby przetrwać to książka, która zasługuje na uwagę każdego, kto pragnie poprawić jakość swojego życia poprzez poprawę jakości swoich relacji. To przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak budować i podtrzymywać relacje, które przyniosą Ci szczęście i spełnienie. Każdy potrzebuje więzi, żeby przetrwać.

Autorka proponuje podejście do tematu relacji w sposób naukowy – najpierw dowiedzieć się, co na temat więzi mówią współczesna psychologia i teorie psychoanalityczne, a potem zmienić to, co można zmienić, i zaakceptować to, czego zmienić nie można. Pamiętając, że celem jest dobre życie, wypełnione satysfakcjonującymi relacjami z innymi.

Książka Olgi Czajki to przewodnik, który pomaga zrozumieć, jak budować i podtrzymywać relacje, które przyniosą nam szczęście i spełnienie. To lektura, która zasługuje na uwagę każdego, kto pragnie poprawić jakość swojego życia poprzez poprawę jakości swoich relacji.


https://fajne-ksiazki.pl/relacje-kazdy-potrzebuje-wiezi-zeby-przetrwac/

21 luty 2024 20:07

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl