Opinie o książce: "Mężczyzna bez twarzy"

Okładka
Co się stanie, jeśli w poukładanym i spokojnym życiu Agaty nagle pojawi się nowy kontakt w telefonie? Co, jeśli ten kontakt okaże się mężczyzną? Co prawda mężczyzną bez twarzy, jednak na tyle intrygującym, by wbrew zdrowemu rozsądkowi utrzymać kontakt dłużej? Co jeśli pojawią się emocje i lęki, które pojawić się nie powinny? Jak zatrzymać coś zakazanego nie tracąc równowagi życia? Jak dotknąć duszy mężczyzny, która należy do innej kobiety, by zatrzymać jej kawałek bez szkody dla pozostałych? Agata lubi samą siebie i swoje dotychczasowe życie, lubi swoją twarz w lustrze, chociaż pewnie mogłaby być trochę młodsza. Jej świat wydaje się...

Opinia

Awatar użytkownika
Sztukater
(anonimowy)Okładka „Mężczyzny bez twarzy” mnie zaintrygowała, zmysłowa i ogólnie przywodzi na myśl sensualne doznania w trakcie lektury. Opis również pobudził moją ciekawość, a i dość wysokie oceny nasuwały, że warto po nią sięgnąć. Czy faktycznie?Agata to aktywna zawodowo kobieta, żona, matka i przyjaciółka. Doceniana przez przełożonych dostaje propozycję awansu, mimo tego, że o niego nie zabiegała, a który tak po prawdzie nie jest spełnieniem jej marzeń. A teraz w jej życie wkracza tajemniczy „Mężczyzna bez twarzy”. Zaczyna się od krótkiej wiadomości, i choć nigdy nie odpisuje na wiadomości od obcych osób, a już szczególnie zaczepki od płci przeciwnej, tym razem robi inaczej. Do czego ją ta znajomość zaprowadzi?Autorka ciekawie nakreśliła zarówno główną bohaterkę jak i postacie drugoplanowe. Agata to szczera kobieta, która najbardziej ceni właśnie tę cechę w ludziach. Ma męża, którego kocha z wzajemnością, dorastającego syna, pracę, której nie lubi a jej marzeniem zawsze było otwarcie galerii. W czasie lektury poznamy jej tok myślenia, poczujemy jej wahania, wraz z nią przeżyjemy jej rozterki i przejdziemy przez stratę bliskiej jej osoby. Zobaczymy jak wiele znaczy przyjaźń, jak olbrzymią wartością jest posiadanie obok siebie kogoś, kto wesprze nas w trudnych chwilach. Bardzo podobała mi się jej relacja z Krzysztofem i Magdą oraz to jak sama główna bohaterka podchodziła do tych przyjaźni – potrafiła się im oddać, co zostało fenomenalnie ujęte i pokazane, że prawdziwa przyjaźń działa w dwie strony.Trudno mi ocenić tę pozycję. Tak naprawdę okładka i opis sugerowały, że to będzie romans, z wątkiem trójkąta, jednak zawartość to zupełnie inna bajka. Książkę czyta się przyjemnie, choć mi osobiście się trochę dłużyła, jednak mimo wszystko ma w sobie to coś. Czy mogę ją polecić? Z pewnością nie osobom, które oczekują romansu pełnego uniesień, nasyconych erotyzmem scen bo tutaj tego nie znajdziemy. To pozycja dla czytelników, którzy lubią czytać przemyślenia bohaterów, chcą zaznać innego spojrzenia na świat i poczuć emocje z tym związane.


https://sztukater.pl/ksiazki/item/38111-mezczyzna-bez-twarzy.html

14 lipiec 2022 11:50

Opinia

Awatar użytkownika
Jagoda
(anonimowy)

Idealna książka na lato. Wakacyjny klimat zawsze rozbudza wyobraźnię. Anna Wysocka – Kalkowska wszystkim paniom zechciała zdradzić, kim jest „Mężczyzna bez twarzy”. Ta odważna powieść przez wiele przedstawicielek płci pięknej została uznana za książkę erotyczną. Gorące emocje są gwarantowane. Główna bohaterka Agata to dojrzała dama, której doskwierała samotność. Samodzielność naprawdę nie zawsze jest najwyższą wartością. Kiedy ta kobieta odbierze nieznany numer, odmieni się jej los. Zbyt dużo wypitego wina, pobudzi pożądanie. Ostatecznie okaże się, że „Mężczyzna bez twarzy” ma ukryte oblicze.

3 czerwiec 2022 12:06

Opinia

Awatar użytkownika
Agnieszka Kusiak
(anonimowy)

Ta historia jest momentami przeciążona opisami, myślami naszej bohaterki. Tym razem nie przeszkadzało mi to kompletnie... Dostałam naprawdę tak wiele, głównie między słowami, że czułam, jak coś w środku mi się ściska. Doceniałam to wszystko i jestem wdzięczna, że mogłam ją poznać. Że mogłam jej patronować, to cudowne doświadczenie odczuwać to, co nasi bohaterowie, a jeszcze wziąć to pod swoje skrzydła...


Wydawać się może melancholijna, przytłaczająca... Jest prawdziwa. Nasze życie nie jest usłane różami. Nosimy bagaż doświadczeń, a los nie raz podtyka nam pod nogi kłody. Nie tylko w postaci problemów, namacalnych, ale i tych w głowie - poddaje nam wiele rozterek, którym poświęcamy wiele czasu...


Reasumując uważam, że jest to dopracowana powieść, która ma swój urok i styl. Nie jest utrzymana w stylu jak inne powieści, które zazwyczaj czytam, ale ma swoją fabułę. Ma punkty zwrotne. Łamie serce. Daje nadzieję. Wzbudza emocje i zmusza nas do refleksji. To jest piękne. Polecam ją wszystkim zainteresowanym. Wszystkim, którzy lubią czytać i rozmyślać... POLECAM Z CZYSTYM SERCEM.


Agnieszka Kusiak

30 maj 2022 11:49

Opinia

Awatar użytkownika
bookaholicandwriter
(anonimowy)

Jak cienka jest granica między fascynacją, przyjaźnią i miłością postara się udowodnić Anna Wysocka – Kalkowska, autorka powieści dla kobiet.
Powieść, w której nie zabraknie głębokich przemyśleń i wzruszeń, ale która tym razem również bawi i zabiera w drobne ale jakże soczyste podniety. Jak twierdzi sama autorka, jest to powieść która przyniosła jej ogrom pozytywnych emocji.
https://bookaholicandwriter.blogspot.com/2022/03/mezczyzna-bez-twarzy-anna-wysocka.html

2 marzec 2022 08:41

Opinia

Awatar użytkownika
Anna Stasiuk z dlalejdis.pl
(anonimowy)

Mężczyzna bez twarzy” jest moim pierwszym spotkaniem z Anną Kalkowską, które zaliczyłabym do tych udanych. Powieść jest naprawdę interesująca; z ogromnym zaciekawieniem śledziłam poczynania Agaty - wiedziona ciekawością, jakich wyborów dokona bohaterka i jak potoczą się losy jej rodziny. W książce dość dużo się dzieje, a wydarzenia dość szybko następują po sobie. Bardzo spodobała mi się również kreacja głównych bohaterów, w szczególności Agaty, w której – jak sądzę – każda kobieta może znaleźć jakąś cząstkę siebie; coś, z czym się utożsamia. Kobieta pod wpływem kolejnych wydarzeń zmienia się; rzuca pracę w banku i zaczyna robić to, co od zawsze chciała, pokazując tym samym, że w życiu nic nie jest constans; że czasem warto iść za głosem serca i zacząć być panią swojego losu, a nie tylko jednym z pionków na wielkiej planszy życia.

W powieści sporo jest symboliki związanej z wodą. Kolejne rozdziały książki nawiązują do podroży statkiem; do rejsu, który każdy z nas odbywa po swoich życiowych wodach, raz będąc na fali, a raz za burtą. Deszcz pojawiający się w zakończeniu, również coś symbolizuje; można się tego oczywiście domyślać, jednak uważam, że każdy czytelnik może zobaczyć w nim coś innego; coś, co być może chce zostawić dla siebie.

Powieść Anny Kalkowskiej jest cudowną lekturą na, ciągle jeszcze, długie, zimowe wieczory, która z pewnością zamieni go w fantastyczną przygodę. Polecam ją wszystkim kobietom, bez wyjątku, a w szczególności tym, które mają wrażenie, że w ich życiu być może coś nie gra; że czegoś im brakuje. Jestem przekonana, że losy Agaty pozwolą wam spojrzeć na siebie inaczej.

http://dlalejdis.pl/artykuly/mezczyzna-bez-twarzy-recenzja

Anna Stasiuk z dlalejdis.pl

2 marzec 2022 08:38

Opinia

Awatar użytkownika
bookendorfina
(anonimowy)

Człowiek wybiera różne ścieżki życiowe. Na rozstajach dróg decyduje się na jedną, biegnie tam, gdzie prowadzą go intuicja, rozum i serce. Rzadko znajduje czas i uzasadnienie dla rozważań, co by było, gdyby zdecydował inaczej. Ale czasem, nawet kiedy w życiu układa się, wydaje się, że niczego nie brakuje, szczęście ogarnia rodzinę a satysfakcja pracę, zatrzymuje się na chwilę, cofa do decyzji znaczących szlak sukcesów, spotkania z kimś bliskim, odkrycia prawdy o sobie. Wówczas spekuluje nad możliwymi scenariuszami, którym nie dał szansy wypełnić się, osobliwie za nimi tęskni. Wcale nie oznacza to, że powątpiewa w obecne powodzenie, ale że intensywnie uświadamia sobie i docenia, że udało mu się je przyciągnąć przy wsparciu uśmiechu losu.

Autorka pokazuje, że to drugi człowiek prowadzi ku spełnieniu. Intymne dotykanie dusz, podobnie jak oswajanie wiatru targającego ludzkimi losami, wspaniale równoważy to, co się nam przytrafia, osiągamy lub tracimy. Otwartość na drugą osobę, zrozumienie odmienności, docenienie tego, co wnosi w nasze życie. Czy udałoby się Agacie urzeczywistnić tyle pragnień i marzeń, gdyby na swej drodze nie spotkała oddanego przyjaciela, wiernego partnera, bratnią duszę? Jak bliskie możemy stworzyć relacje z osobami, których nie znamy osobiście, a jedynie poprzez rozmowy rozgrywane pod wpływem chwili? Czy udaje się pogodzić wartości wierności i oddania z nową ekscytacją i urozmaiceniem? Na ile sposobów serce potrafi kochać? Czym jest miłość i przyjaźń?


https://bookendorfina.blogspot.com/2022/01/mezczyzna-bez-twarzy.html

bookendorfina

2 marzec 2022 08:24

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl