Dieta w chorobie Hashimoto. Wyd. II

| Dodano: 5 marzec 2020 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Dużą rolę w terapii Hashimoto odgrywa styl życia chorego, czyli dieta, aktywność fizyczna, unikanie palenia czynnego i biernego, a także redukcja stresu. To choroba, której leczenie trzeba traktować bardzo indywidualnie. Dieta każdego pacjenta powinna być dopasowana do przebiegu schorzenia i ewentualnych towarzyszących mu zaburzeń.

W książce przedstawiono przepisy na dania główne, zupy, przekąski, sałatki, pieczywa i desery. Każdy z nich opatrzono specjalną ikonką informującą o tym, czy danie jest:

bez glutenu,
bez pszenicy,
bez mleka,
bez laktozy.

W poradniku podano najważniejsze zalecenia w chorobie Hashimoto, omówiono towarzyszące jej schorzenia i scharakteryzowano składniki pokarmowe, które mają największy wpływ na tarczycę. Dzięki temu dbanie o zdrowie staje się łatwiejsze.

W książce przedstawiono przepisy na dania główne, zupy, przekąski, sałatki, pieczywa i desery.

Źródło: https://www.rm.com.pl/product-pol-1466-Dieta-w-chorobie-Hashimoto-Wyd-II.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Dieta w chorobie Hashimoto. Wyd. II"

Opinia

Awatar użytkownikaPublikacja ta składa się z dwóch części. Pierwsza część dotyczy podstawowych informacji na temat choroby. Jest to źródło wiedzy na temat leczenia, odżywiania, stylu życia, diety oraz zaleceń w przypadku schorzeń towarzyszących Hashimoto. Druga część to zbiór przepisów z różnego rodzaju daniami odpowiednimi dla osób, które borykają się z tą chorobą. Przepisy podzielone są na kategorie: pieczywo, placki, naleśniki, zupy, dania główne, przekąski, sałatki, jarzynki, surówki, warzywne dodatki oraz desery. Przepisy oznaczone są ikonką, czy danie jest: bez glutenu, pszenicy, mleka, laktozy, z dużą zawartością goitrogenów.


Dzięki tej pozycji czytelnik otrzyma przydatną wiedzę na temat samej choroby oraz przygotuje pyszne posiłki, które pozytywnie wpłyną na poprawę stanu zdrowia.


więcej na stronie - http://autorzy365.pl/dieta-w-chorobie-hashimoto_a661631 lipiec 2020 08:08

Nowa opinia

Recenzje dla: "Dieta w chorobie Hashimoto. Wyd. II"

Dieta w chorobie Hashimoto

Publikacje książkowe rozpisują się na temat diety i stylu życia jednak często treści te są niesprawdzone. Książka pod tytułem „Dieta w chorobie Hashimoto” Agaty Lewandowskiej (dietetyk, absolwentka WUM, SGGW oraz podyplomowych studiów z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS) oparta jest na danych pochodzących z publikacji naukowych. Przybliża tematykę odżywiania w chorobie Hashimoto i współistniejących schorzeniach. Publikacja ta składa się z dwóch części. Pierwsza część dotyczy podstawowych informacji...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl