Opinie o książce: "Finezja uczuć, wydanie II poprawione i uzupełnione"

Okładka
Historia typowego małżeństwo z wieloletnim stażem. Alicja i Adam przeżyli wiele pięknych chwil, ale w ich relacje zaczęła wdzierać się rutyna. Samotność okaże się wrogiem miłości. Poczucie osamotnienia sprawi bowiem, że emocje Alicji zacznie rozbudzać mężczyzna, który niespodziewanie pojawi się w jej życiu. To wzruszająca opowieść, która pokazuje, jak bardzo skomplikowane jest ludzkie życie oraz daje nadzieję na szczęście. Opowieść dla wszystkich, którzy chcą się zastanowić nad relacjami z partnerem oraz nad siłą i finezją ich uczuć. Książka o sile ludzkich uczuć i poczuciu obowiązku wobec najbliższych. Czy w purytańskim kraju...

Opinia

Awatar użytkownika
zaczytany świat mamy
(anonimowy)

Jest to książka, która może wywołać kontrowersje i oburzenie. Napisanie powieści w kraju mocno katolickim było dość ryzykowne, jednak wg mnie ta historia jest warta uwagi.

Alicja jest typową przykładną żoną i matką, która pracując stara się w jak najlepszy sposób dbać o swoją rodzinę. To ona jest u niej na pierwszym miejscu, zapominając o swoim samopoczuciu i potrzebach. Jej młodszy syn właśnie przygotowywuje się do pierwszej komunii świętej, więc razem z nim uczestniczy w trakcie prób w kościele. I to właśnie tam zwraca uwagę na księdza Mariusza.
Z początku wypiera fascynację mężczyzną – przecież to złe i niewłaściwe. Jednak wspólna pasja, która ich łączy zbliża ich do siebie. To nie jest zwykły romans między mężatką, a księdzem. To coś więcej! Coś, co sprawia, że Alicja na nowo czuje się kochana, piękna i pożądana. Lecz czy taki związek ma jakąkolwiek szansę, aby przetrwać? Kto w tej relacji najbardziej ucierpi?

Brawa dla autorki za odwagę. I tak wiem, że w ostatnim czasie pojawiają się książki z wątkiem zakazanego uczucia do księdza, jednak ta powieść miała swoją premierę już kilka lat temu. Historia, jaką dostajemy jest wręcz prawdziwa – takie relacje zdarzają się w życiu codziennym. Dla jednych to może być szokujące, lecz trzeba też brać pod uwagę, że księża to też zwyczajni mężczyźni i gdy trafi się na odpowiednią kobietę, to nawet mocna wiara w Boga może zostać zachwiana.
Fabuła jest napisana w dość ciekawy sposób, jednak zabrakło mi tutaj jakiś większych emocji. Są rozterki, tajemnice, zachwianie w swoje postępowanie, lecz mam mały niedosyt. Historia jest intrygująca, ma w sobie coś, co przyciąga – zdecydowanie odmienny wątek od tego, co jest teraz w modzie. Nie brakuje w niej namiętności i zaskakujących wydarzeń, chociaż w niektórych przypadkach łatwo się domyślić, jak potoczy się fabuła.
Polecam wszystkim, którzy nie boją się kontrowersyjnego tematu i szukają lekkiej i ciekawej fabuły.


https://www.instagram.com/p/COPsaRGBx08/ 

29 kwiecień 2021 11:52

Opinia

Awatar użytkownika
rozchelstanaowca
(anonimowy)

Po książki pani Anety sięgam bez mrugnięcia okiem. Nie jedną jej książkę czytałam i wszystkie (prawie – nie czytałam „Nadziei Olgi”) robiły na mnie pozytywne wrażenie. Miło było znowu spotkać autorkę, w kolejnej odsłonie, mimo iż temat fabuły wydaje się być odważny. Mimo to pani Aneta takich historii się nie boi! Co to, to nie! Podziwiam panią Anetę, że i tego (poniekąd tematu TABU) się nie bała. A temat dość nie codzienny, bo kto to widział, żeby normalna babka i ksiądz związali się ? Mężatka do tego! Świetna historia, pokazująca, że wcale to tak nie działa, że nie można zrezygnować z powołania czy też rodziny, by w końcu mieć możliwość życia według własnego sumienia. Sama mając takiego mężulka miała bym dość. Więc w pełni ją popieram, zaś samego Mariusza podziwiam za odwagę w imieniu uczucia.

Pełna recenzja na  https://rozchelstanaowca.pl/2018/12/aneta-krasinska-finezja-uczuc/http://www.psychoskok.pl/produkt/finezja-uczuc-wydanie-ii-poprawione-i-uzupelnione/

14 styczeń 2019 10:23

Opinia

Awatar użytkownika
Beata Jabłońska z dlalejdis.pl)
(anonimowy)

Książka opowiada o kontrowersyjnej miłości pomiędzy księdzem i kobietą żyjącą w stałym związku z innym mężczyzną. Autorka porusza temat, który jest rzadkością w literaturze i dlatego tak bardzo intryguje. Aneta Krasińska opowiada o tym, że celibat jest czymś niezgodnym z naturą człowieka. Każdy ksiądz powinien mieć możliwość założenia własnej rodziny, gdyż tak jak my ma swoje potrzeby. „Finezja uczuć” to niezwykle wartościowa książka z głębokim przesłaniem. Autorka podkreśla, że o związek należy dbać przez całe życie. W dzisiejszych czasach wiele małżeństw skupia się na karierze zawodowej, zapominając o tym co najważniejsze – pielęgnowaniu więzi rodzinnych. Ważne, by rozmawiać o bieżących problemach, które nie rozwiązywane potrafią doprowadzić do katastrofy. Liczy się wzajemny szacunek i wsparcie, bez których prawdziwy związek nie ma racji bytu. Jeśli jednak miłość dawno przeminęła, nie należy tkwić na siłę w takiej relacji. Pamiętajmy jednak, że rozpad małżeństwa nigdy nie pozostaje bez wpływu na otoczenie.

Bohaterowie zostali wykreowani w sposób niezwykle wyrazisty. Nie są wyidealizowani, lecz jak każdy z nas posiadają wady i zalety. Książka jest napisana językiem lekkim i przyjemnym w odbiorze, dzięki czemu przeczytałam ją w tempie błyskawicznym. Nieustannie trzyma w napięciu. Przez cały czas czytania powieści zastanawiałam się nad tym, jak potoczy się wątek miłości Alicji i księdza Mariusza. Lektura skłania do zastanowienia się nad własnym życiem oraz wiarą, która w dzisiejszych czasach jest źródłem wielu kontrowersji. Lektura będzie idealna dla wszystkich miłośniczek powieści obyczajowych i romansów. 

http://dlalejdis.pl/artykuly/finezja_uczuc_recenzja

7 styczeń 2019 11:18

Opinia

Awatar użytkownika
Paulina z bloga Rozchełstana Owca
(anonimowy)

Podziwiam panią Anetę, że i tego (poniekąd tematu TABU) się nie bała. A temat dość nie codzienny, bo kto to widział, żeby normalna babka i ksiądz związali się ? Mężatka do tego! Świetna historia, pokazująca, że wcale to tak nie działa, że nie można zrezygnować z powołania czy też rodziny, by w końcu mieć możliwość życia według własnego sumienia. Sama mając takiego mężulka miała bym dość. Więc w pełni ją popieram, zaś samego Mariusza podziwiam za odwagę w imieniu uczucia.

 

Książka jak najbardziej warta uwagi! Język lekki i przyjemny do czytania. Dialogi są bardzo dobrze dopasowane, zwykłe, takie jak każdy z nas może wypowiedzieć! I za to właśnie lubię twórczość pani Anety, która nawet udzieliła mi wywiadu


https://rozchelstanaowca.pl/2018/12/aneta-krasinska-finezja-uczuc2 styczeń 2019 10:59

Opinia

Awatar użytkownika
Agnieszka Krizel
(anonimowy)

"Finezja uczuć" przełamuje powszechne stereotypy, stawia pytania, pośrednio skłania do refleksji, czy dialogu na szerszym forum. To powieść, w której miłość przełamuje granice i wszelkie bariery światopoglądowe, budzi w nas skrajne emocje, ale nie możemy udawać, że takie sytuacje nie mają miejsca, bo przecież mają. To opowieść napisana zręcznie, odznaczająca się wyrazistymi bohaterami i aktualnie nakreślonymi wątkami, wpasowującymi się w istotę odgrywanych w życiu ról. Szczerze polecam!

https://nietypowerecenzje.blogspot.com/2018/12/patronat-medialny-finezja-uczuc-aneta.html

2 styczeń 2019 10:56

Opinia

Awatar użytkownika
Kobiece recenzje
(anonimowy)

Książka na pewno w jakiś sposób jest kontrowersyjna, porusza dogłębnie tematy dotyczące moralność człowieka i zastanawiamy się jak my byśmy postąpili w danej sytuacji. Ja całym sercem kibicowałam Alicji oraz Mariuszowi i byłam za tym, by za wszelką cenę walczyli o siebie oraz o swoje uczucie. Tylko, że życie płata nam różne figle i niestety nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli.

Choć książka porusza dość trudne tematy to napisana jest w prosty, przystępny dla każdego sposób. Wyraziste postacie ze swoimi wadami oraz zaletami przedstawione są w bardzo realistycznym świetle, a piękne opisy miejsc wkradają się w nasz umysł, byśmy wraz z bohaterami podziwiali cudowną scenerię.

Polecam Wam tę powieść z całe serca, bo Aneta Krasińska potrafi pisać o prawdziwym życiu, o problemach, dylematach i nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów.

https://kobiecerecenzje365.blogspot.com/2018/11/finezja-uczuc-aneta-krasinska-patronat.html

30 listopad 2018 10:18

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl