Syberia, inny świat

| Dodano: 11 maj 2016

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka jest powieścią, wspomnieniem z miesięcznego pobytu na Syberii pod Nowosybirskiem, w drugiej połowie lat 80-tych. Autor wyjechał tam jako komendant grupy dziewcząt i chłopców ze szkół średnich. Był to sezonowy hufiec pracy - grupa młodzieży do pracy w czasie wakacji. Pojechali jako pierwsi tak daleko; wszystkie inne wyjazdy odbywały się w krajach europejskich. Pracowali w sowchozie... Przeżyli tam kulturowy szok cywilizacyjny - inna mentalność, pomieszanie współczesności z dawnymi czasami. Odczuli to zwłaszcza w sprawach warunków pracy i pobytu, potrzeb higienicznych i sanitarnych. Te różnice cywilizacyjne odczuwały obie strony, co doprowadzało do wielu nieporozumień i spięć. Nie zabrakło i dramatycznego zdarzenia. Handel u nich był zakazany, groził kilkuletnim wyrokiem pobytu w obozie pracy.
Były też weselsze, a nawet komiczne momenty. Przyczyniał się do tego jeden z chłopców hufca, którego trzeba było ciągle pilnować. Mimowolnie stwarzał swoją niefrasobliwością ciągłe problemy...
Książka napisana z przymrużeniem oka, jednocześnie oddaje wiernie ówczesne realia. Przeznaczona dla starszego czytelnika, jak i młodszych. Kto lubi odpocząć przy dobrej lekturze wspomnieniowej, a jednocześnie uśmiechnąć się czasem, nie powinien się zawieść.

Dostępna w

Opinie o: "Syberia, inny świat"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl