Kilka słów o rekrutacji na studia w Wielkiej Brytanii

Obrazek artykułu
Marzysz o studiach w Wielkiej Brytanii, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiemy ci jak przejść proces rekrutacji i dostać się na wymarzony kierunek.

UCAS, czyli Universities and Colleges Admissions Service, to instytucja, która zajmuje się administrowaniem procesem składania wniosków na studia wyższe w Wielkiej Brytanii. Rekrutacja odbywa się on-line, poprzez stronę www.ucas.com. Żeby móc aplikować, musisz najpierw założyć konto na stronie UCAS. Po potwierdzeniu adresu e-mail możemy przejść bezpośrednio do strony logowania. Kolejnym krokiem jest wypełnienie profilu kandydata. Tutaj zapytają cię m.in. o narodowość, adres, przebieg dotychczasowej edukacji czy znajomość języka angielskiego. Zwróć uwagę na to, że niektóre uczelnie wymagają certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego. Zaczynając proces aplikacji nie musisz mieć już dokumentu w ręce. Zazwyczaj uczelnie dają kandydatom rok lub dwa lata na zdobycie certyfikatu. Wypełnienie dokumentu UCAS nie jest trudne, ani skomplikowane, zakładając oczywiście, że znasz język angielski na odpowiednim poziomie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się szczegółów jak wypełnić poprawnie ten formularz krok po kroku, odwiedź stronę sp.edu.pl/ucas


Studia w Wielkiej Brytanii są płatne. UCAS nie udziela pożyczek studenckich, ale może przekazać twoje dane instytucjom, które zajmują się finansowaniem studiów. Pamiętaj, że jako obywatel Unii Europejskiej masz preferencyjne warunki finansowania.


Podczas rekrutacji spotkasz się z elementem, który nie występuje przy aplikacji na polskie uczelnie wyższe. A mianowicie chodzi o Personal statement, czyli list motywacyjny. Należy w nim opisać dlaczego chcesz studiować na danym kierunku. Jeżeli masz jakieś doświadczenia związane z tym kierunkiem, to Personal statment jest miejscem, w którym powinieneś się do nich odnieść.


Możesz wybrać 5 kierunków, na które chcesz aplikować (wyjątkiem są studia medyczne, dentystyczne i weterynaryjne oraz studia na Uniwersytecie Oxfordzkim i Uniwersytecie Cambridge). Dla zwiększenia swoich szans wybierz więcej niż jeden kierunek. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby były pokrewne. Rekrutacja na studia akademickie rozpoczynające się w 2019 roku kończy się 15 stycznia 2019 roku o godz. 18:00 czasu brytyjskiego. Życzymy powodzenia!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl