Filtry przepływowe - zalety i zastosowania w warunkach domowych

Obrazek artykułu
Jakość wody pitnej dostarczanej sieciami wodociągowymi do mieszkań bardzo często budzi obawy korzystających. O ile wskazuje się, że w większości miejsc w Polsce korzystanie z wody kranowej jest jak najbardziej bezpieczne, to wiele wątpliwości wzbudza m.in. stan rur przez które płynie ciecz w budynkach mieszkalnych.

Zaniedbane, kilkudziesięcioletnie sieci nie zawsze są w optymalnym stanie technicznym. Aby zredukować ewentualne nieczystości, warto zastosować wysokojakościowe filtry przepływowe, które uzdatniają i polepszają jakość wody pitnej w domu. Poniżej wskazujemy, czym charakteryzują się tego typu oczyszczacze cieczy, bardzo chętnie montowane w mieszkalnym miejscu poboru wody.


 

Czym jest filtr przepływowy do zastosowań konsumenckich?

Przepływowe filtry to elementy oczyszczające wodę, które montuje się w ciągu rurowym. Stanowią jeden z najskuteczniejszych systemów poprawiających jakość dostarczanej wody do domu. Stosuje się je w miejscach pobierania, czyli najczęściej bezpośrednio na rurze doprowadzającej ciecz do mieszkania. Dzięki takim rozwiązaniom bardzo łatwo zadbać o ogólną poprawę smaku oraz czystości wody w zamieszkiwanym obiekcie. Jej jakość, w związku z jej czasochłonnym przesyłem, może się znacząco pogorszyć. O ile ciecz dostarczana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest systematycznie badana, o tyle jakość końcowa wody może odbiegać od przyjętych norm. Dzieje się tak ze względu na zanieczyszczenia, które są zbierane niejako po drodze. Zazwyczaj woda musi przebyć wiele kilometrów, zanim znajdzie się bezpośrednio w mieszkaniu końcowym. Filtry przepływowe eliminują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia - mechanicznej oraz chemiczne - zbierając cząsteczki za pomocą specjalnie przygotowanych, wymiennych wkładów filtrujących.

 

Jakie zalety wiążą się ze stosowaniem filtrów przepływowych?

Filtry przepływowe stanowią system kilku połączonych ze sobą modułów, które montuje się jeden za drugim w ciągu rurowym. Poszczególne wkłady filtrujące umieszcza się w specjalnych tubach, dzięki czemu ich wymiana na nowe egzemplarze jest intuicyjna i szybka. Dzięki takiemu zabezpieczeniu filtry mogą skutecznie wyłapywać wszelkiego rodzaju drobiny i czynniki chemiczne, w tym także te wpływające na jakość dostarczonej wody. Ich zastosowanie przekłada się bezpośrednio na zwiększenie zdatności do spożycia wody kranowej, z której można korzystać bezpiecznie do różnych celów. Złoża, z których wykonane są wkłady filtrujące, są zdolne do zatrzymywania zarówno czynników mechanicznych, jak i soli rozpuszczonych w wodzie. Dzięki nim można skutecznie pozbyć się zarówno widocznych gołym okiem drobinek, takich jak piaski i drobiny pochodzące z korozji, jak i niewidocznych metali ciężkich oraz chlorków. Filtry przepływowe DAFI wykonane są standardowo z czterech modułów umieszczonych w specjalnych obudowach. W przypadku tej technologii wystarczy wymieniać co kilka miesięcy sam wkład z uszczelką, bez konieczności rozmontowywania całego systemu. Cała konstrukcja montowana jest tylko raz, co znacząco obniża koszty eksploatacyjne. Wysokiej klasy filtry przepływowe dostępne są na stronie: dafi.pl/filtry-przeplywowe.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl