Festiwal Książki Opole 2017

Obrazek artykułu
W pierwszym tygodniu czerwca w Opolu odbędzie się drugi Festiwal Książki obejmujący targi książki, liczne spotkania autorskie, warsztaty i koncerty.

Festiwal Książki Opole 2017 porad drugi sprawi, że w dniach od 2 do 4 czerwca Plac Wolności w Opolu zamieni się w Miasteczko Literackie. Bogaty program obejmujący targi książki, warsztaty i koncerty, zachęca do udziału, ale najmocniejszym punktem Festiwalu będą spotkania autorskie.


Czytelnicy będą mogli spotkać pisarzy bestsellerowych powieści oraz wybitne osobistości ze świata kultury i mediów. Pojawią się mistrzowie kryminału, literatury kobiecej, fantastyki, czy reportaży. Do miasta zawitają między innymi: Artur Andrus, Katarzyna Grochola, Marcin Meller, Remigiusz Mróz, Wojciech Jagielski, Edyta Jungowska, czy Łukasz Orbitowski.


Targi książki odbywające się w ramach festiwalu staną się doskonalą okazją, by nabyć nowości z ponad 40 wydawnictw w okazyjnych cenach. Targi odbywać się będą przez wszystkie dni festiwalowe (w piątek w godz. 10:00–19:00, w sobotę w godz. 11:00–20:00, w niedzielę w godz. 10:00–18:00).


W tym roku  Festiwal będzie niezwykle zróżnicowany. Rozbudowana część dla dzieci obejmuje między innymi spotkanie z Edytą Jungowską, inaugurację kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, spotkania i warsztaty.  Podczas festiwalu odbędzie się także akcja charytatywna „800 książek na 800-lecie Opola”.


Oczywiście w Opolu kojarzonym z polska piosenka nie zabraknie akcentów muzycznych oczywiście w literackim kontekście. 2 czerwca na scenie pojawi Ania Dąbrowska, a 3 czerwca na Scenie Plenerowej (szachownica przy Miejskiej Bibliotece Publicznej) odbędzie się spotkanie autorskie oraz koncercie Marty Kossakowskiej, znanej wcześniej jako Marika.


Źródło i więcej informacji na festiwalowej stronie: http://festiwalksiazki.pl/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl