Europejski Poeta Wolności 2016

Obrazek artykułu
Międzynarodowy Festiwal Literatury - Europejski Poeta Wolności rozpocznie się 17 marca i po raz kolejny zapewni uczestnikom masę wrażeń.

Międzynarodowy Festiwal Literatury - Europejski Poeta Wolności odbędzie się już po raz czwarty. W tym roku zdobywca tytułu Europejskiego Poety Wolności zostanie wyłoniony z pośród znakomitych artystów, a miedzy nimi: Vanni Bianconi z Włoch, Anna Blandiana z Rumunii, Lidija Dimkovska z Macedonii, Yahya Hassan z Danii, Daniel Jonas z Portugalii, Anikó Polgár z Węgier oraz Siergiej Stratanowski z Rosji.

 

Program tegorocznej edycji zachęca do udziału. Wszyscy zainteresowani jak zawsze zyskają okazję aby spotkać się z nominowanymi do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska i wysłuchać ich dzieł w oryginalnych wersjach językowych. Ponadto miedzy innymi: poetyckie konfrontacje, dyskusje, koncert, wieczór poezji. Święto poezji zwieńczy gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska

 

Gośćmi Festiwalu są, m.in.:, Olga Tokarczuk, Stefan Chwin, , Agnieszka Wolny-Hamkało, Jacek Denhel, Jacek Podsiadło, Marcin Wicha.

 

 

Więcej na: http://europejskipoetawolnosci.pl/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl