Czy opłaca się kupować książki rozwojowe?

Obrazek artykułu
Samorozwój to temat, który zyskuje coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ liczba osób, które chcą się doskonalić, stale rośnie.

Książki rozwojowe dla ludzi, którzy chcą się doskonalić

Jesteś zainteresowany poprawą swojego życia? Szukasz najlepszych książek o rozwoju osobistym, które poprowadzą Cię w Twojej podróży? A może chcesz doszkolić się w danej dziedzinie związanej z Twoją pracą? Oto kilka ciekawych propozycji, po które warto sięgnąć, a także odpowiedź na pytanie, co daje nam czytanie takich książek.


Dlaczego warto się doskonalić?

To pytanie, które często się zadaje, a rzadko odpowiada. Odpowiedź jest jednak prosta: bo dzięki temu czujesz się lepiej.

Kiedy doskonalisz siebie, kiedy rozwijasz nowe umiejętności, kiedy uczysz się nowych rzeczy o otaczającym cię świecie, twoje życie staje się bogatsze. Bardziej się nim cieszysz; doświadczasz więcej przyjemności w codziennym życiu. Stajesz się bardziej pewny siebie i swoich możliwości, więc zamiast bać się nowych wyzwań, szukasz ich, bo wiesz, że cokolwiek się stanie, poradzisz sobie.


Co daje nam samorozwój?

Samorozwój to temat, który zyskuje coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ liczba osób, które chcą się doskonalić, stale rośnie.

Samorozwój to przede wszystkim doskonalenie siebie. Jesteś jedyną osobą, która może uczynić Cię szczęśliwym, więc to od Ciebie zależy, czy to zrobisz. Jest wiele sposobów, na które możemy się doskonalić, ale nie wszystkie dają taki sam efekt.

Jest wiele książek na ten temat, ale nie wszystkie są dobre dla każdego. Niektóre z nich dla pewnych osób będą bardziej przydatne niż inne.


Dlaczego warto czytać książki rozwojowe?

Czytanie książek rozwojowych to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poznanie siebie i poprawę swojego życia.

Powód jest prosty — książki rozwojowe są pisane przez ekspertów i są pełne przydatnych informacji, które mogą pomóc Ci poprawić swoje życie.

Książki rozwojowe mają wiele korzyści:

Pomagają nam lepiej zrozumieć siebie — czytając o innych ludziach i ich doświadczeniach, poznajemy lepiej siebie. Im więcej wiemy o sobie, tym łatwiej jest nam opracować własne cele życiowe i stworzyć strategie ich realizacji.

Dają nam nowe perspektywy — świat nie zawsze jest czarno-biały; ma wiele odcieni szarości, co sprawia, że wszystko jest bardziej skomplikowane, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Czytanie o innych ludziach, którzy przeszli przez podobne sytuacje jak my, pomoże nam spojrzeć na sprawy z ich punktu widzenia i zrozumieć, dlaczego mogą postępować tak, jak postępują — nawet jeśli ich działania wydają się irracjonalne lub złe z naszej perspektywy. To może nas uchronić przed popełnieniem podobnych błędów w przyszłości, ponieważ teraz wiemy, czego nie robić, gdy sami staniemy w obliczu podobnej sytuacji.


Przykłady ciekawych książek rozwojowych

"Nawyki 2.0" Maciej Wieczorek

Dokonaj trwałej zmiany poprzez wypracowanie dobrych nawyków. Jeśli potrafisz nauczyć się tworzyć nawyki, masz ogromną szansę na samodoskonalenie. Kiedy zrozumiesz, jak zaszczepić nawyki w swoim życiu, zacznie się ono zmieniać w pozytywny sposób. Eliminując złe nawyki i przyjmując dobre, możesz radykalnie poprawić jakość swojego życia. Ale jeśli poważnie myślisz o kształtowaniu nowych nawyków, musisz nauczyć się, jak wprowadzać je do swojego życia. Z pomocą przyjdzie właśnie ta książka.

"138" Karol Chojnacki, Kacper Bisanz

Ta książka może pomóc ci ulepszyć twój biznes na co najmniej 138 różnych sposobów. Każdy z tych powodów stanowi inną strategię pozyskiwania nowych klientów i zwiększania przychodów. Co ważne, podane sposoby nie są wyssane z palca, ale przetestowane i sprawdzone przez autorów, dlatego ta książka jest tak skuteczna i genialna. Książka oferuje samą esencję, prowadzącą do sukcesu Twojej firmy. Nie musisz popełniać błędów —  tu dostajesz tylko takie sposoby, które naprawdę działają i możesz natychmiast je wdrożyć, aby szybciej osiągnąć sukces.

"Biblia Social Media" Wielu autorów

Media społecznościowe to potężne narzędzie, które może pomóc Ci w budowaniu biznesu lub promowaniu siebie. Książka, która uczy, jak korzystać z głównych platform mediów społecznościowych i strategii marketingowych, w tym instrukcje krok po kroku, jak rozwijać swój biznes. Media społecznościowe mogą być potężnym narzędziem w osiąganiu celów biznesowych: pomogą Ci zbudować zaangażowaną społeczność, zwiększyć rozpoznawalność marki i pomnożyć sprzedaż produktów lub usług. Media społecznościowe mogą otworzyć przed Tobą nieskończone możliwości.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl