Co warto przeczytać w wakacje?
| Dodano: 17 lipiec 2013
| Dodany przez:
paulinna
Polecamy książki na wakacje 2013!
Lato w pełni, pogoda sprzyja wypoczynkowi, warto więc leżakując na plaży czy odpoczywając w schronisku, sięgnąć po dobrą książkę. Książkę, która pomoże się nam zrelaksować, wyciszyć, zapomnieć o stresach dnia codziennego. Przedstawiamy nasze wakacyjne propozycje!
Anna Ficner-Ogonowska, Zgoda na szczęście - to bestsellerowa, trzecia już książka tej autorki, która rozwiązuje zagmatwane perypetie życiowe Hani i Mikołaja. Kobieta już wie, że chce dzielić z nim życie, ale czy rozwiązanie musi się wiązać ze ślubnym kobiercem? Jak Dominika odnajdzie się w nowej dla siebie roli - żony i matki? Czy Hania wyjawi jej skrywaną od dawna tajemnicę? Czy kobiety pozwolą, by szczęście zagościło w ich życiu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących miłości odnajdziecie właśnie w książce Anny Ficner - Ogonowskiej.
Z pewnością ciekawą propozycją dla sympatyków biografii będzie pozycja na temat życia brytyjskiej królowej Elżbiety II: Lady Campbell Colin, "Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon". To opowieść o jednej z najpotężniejszych kobiet wszech czasów. Autorka, dzięki wiedzy historycznej, a także dzięki kontaktom z osobami, które miały styczność z rodziną królewską (znała się m.in. z księżną Dianą), wnikliwie analizuje nie tylko pochodzenie królowej (pogardliwie nazywanej "kuchareczką"), ale także pozwala zrozumieć relacje zachodzące między członkami królewskiego rodu.
Fanki literatury kobiecej powinny sięgnąć po jedną z pozycji Emily Giffin. Ta amerykańska autorka bestsellerów rzuciła karierę prawniczą, aby poświęcić się rodzinie i pisaniu. Pięć jej poprzednich powieści stało się światowymi bestsellerami, a w Polsce kupiło je ponad pół miliona kobiet, co dowodzi niezwykłej popularności jej książek. "Pewnego dnia" - nie jest powieścią lekką, ale wartą przeczytania, przeanalizowania relacji, które panują między ludźmi. Kiedy pewnego dni 18-letnia Kirby staje w drzwiach 36-letniej Marianne, już wie, że odnalazła ją biologiczna córka. To opowieść nie o poszukiwaniu rodziców, ale o poszukiwaniu swoich korzeni, swojej tożsamości, potrzeby przynależenia. Ciekawa, trzecioosobowa narracja, raz prezentowana z perspektywy matki, innym razem córki, pomaga dosadniej zrozumieć emocje, które budzą się w obydwóch kobietach.
Dla wielbicieli akcji rozgrywających się w polskich realiach, na dodatek z wątkiem sensacyjnym, polecamy „Wrocławską Madonnę” autorstwa Jolanty Marii Kalety. Bohater powieści, Marek Wolski, wrocławski historyk sztuki, znawca dzieł Łukasza Cranacha i amator kobiecych wdzięków, na prośbę swego przyjaciela, sekretarza Kurii Arcybiskupiej, księdza Jana Bednarskiego, wyrusza na poszukiwanie cennego obrazu noszącego w powieści tytuł „Madonna Pod Palmami”, potocznie zwanego Wrocławską Madonną. Tropy wiodą do NRD, do Drezna, gdzie Wolski musi stawić czoła wszechwładnym i bezwzględnym służbom specjalnym – Stasi.
Kolejną propozycją z wątkiem sensacyjnym jest książka Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej „Więcej niż szczęście”. Opowiada ona o losach dziewczyny, która z uwagi na swe idealistyczne poglądy naraża się władzom Polski Ludowej. Kobieta ucieka do Niemiec, gdzie ma nadzieje uwolnić się od prześladowców. Problem w tym, że przed nimi nie ma ucieczki...