Amos Oz- „Judasz” o prawdziwe ludzkim obliczu

Obrazek artykułu
Chrześcijanom Judasz kojarzy się jednoznacznie, ale Amos Oz w swej powieści pokaże nam jego inne oblicze. Historia wzbogacona wątkami politycznymi i historycznymi dotyczącymi konfliktów żydowsko- chrześcijańskich, nie pozwala oderwać się od lektury.

Amos Oz, najpoczytniejszy na świecie izraelski pisarz, napisał kolejną powieść, która z pewnością nie zawiedzie czytelników. Jerozolima z połowy dwudziestego wieku znów rzuca swój cień na bohaterów.


Przejmująca historia miłosna, której pozwoli przyjrzeć nam się Oz staje tuż obok analiz odnoszących się do utworzenia państwa żydowskiego, i wojny, która narodziła się wraz z nią. Bo może istniała inna droga?


Przeniesiemy się do roku 1959 aby poznać Szmuela Asza, jego świat właśnie się zawalił więc poszukuje dla siebie nowej drogi. Jako towarzysz do konwersacji inteligentnego staruszka nie będzie  nadto się nudzić. Czas poświęcony na rozmowy oraz pozorny spokój zmąci uczucie, bo przecież razem z nimi mieszka ponętna Atalia. Miłość często bywa trudna, a to nieszczęśliwe zakochanie na pewno nie należy do ładnych.


Kolejna porywająca powieść Amosa Oza, eseisty, prozaika i publicysty, który od kilku lat wymieniany jest wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Premierę zapowiedziano na maj. 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku