10. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Obrazek artykułu
Tegoroczne 10. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów odbędą się w trzech odsłonach: 1-3, 12-13 oraz 21 października. W programie miedzy innymi wystawa ilustracji artystów z Polski i krajów nadbałtyckich, warsztaty, wykłady i spotkania.

Na 10. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów, które rozpoczną się już 1 października zaprasza Nadbałtyckie Centrum Kultury. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań są LITERY.


Temat przewodni, który odzwierciedla program pozwoli zrozumieć wszystkim, że LITERY mają niebywałe znaczenie, choć może czasem o tym zapominamy. Jak napisali organizatorzy: LITERY to podstawowy element dziedzictwa kulturowego. LITERA to nośnik informacji, ale i znak graficzny kreujący poziom kultury wizualnej, a także świetny pretekst do zabawy i rozwijania kreatywności.

 

Tegoroczne 10. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów odbędą się w trzech odsłonach: 1-3, 12-13 oraz 21 października. W programie znalazły się: wystawa ilustracji artystów z Polski i krajów nadbałtyckich, warsztaty, wykłady i spotkania dotyczące m.in. liternictwa, typografii, historii i roli liter w sztuce oraz w codziennym życiu.

 

Udział w projekcie zapowiedzieli zafascynowani literami artyści z krajów nadbałtyckich:

Litwy – znane już z pobytu w Gdańsku Lina Dudaite i Rasa Joni,

Estonii – Tiia Mets,

Finlandii – Sari Airola i Hanna Holma,

Niemiec - Jana Wilsky oraz

Polski, między innymi: Katarzyna Bogucka, Anna Kaszuba-Dębska, Iwona Chmielewska, Studio Baobaby.

 

Ponadto o roli liter w sztuce opowiedzą znawcy przedmiotu, a w ramach Spotkań odbędzie się spotkanie (21.10.2015 o godz. 17:30) z Marianem Misiakiem - współautorem autorami książki „Paneuropa, Kometa, Hel. Szkice z historii projektowania liter w Polsce”, które poprowadzi Ada Pawlikowska.

 

Szczegółowy program:

www.nck.org.pl

http://baltyckiespotkaniailustratorow.blogspot.com/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku