Związek międzywyznaniowy - miłość, ktora jest wyzwaniem

Obrazek artykułu
W Polsce nie brakuje małżeństw międzywyznaniowych, zatem może się to okazać idealna i inspirująca historia, dzięki której dużo łatwiej będzie nam zrozumieć inny punkt widzenia.
Na rynku wydawniczym bardzo często pojawiają się książki, w których można znaleźć porady na temat problemów, z którymi borykają się osoby będące w związkach. Dużo mniej publikacji dotyczy problemów stricte związanych ze związkami międzywyznaniowymi, dla których bardzo trudne może okazać się pogodzenie ze sobą sprzecznych światopoglądów.

- Kiedy Fred i ja zostaliśmy narzeczeństwem, poszliśmy do lokalnej księgarni, by poszukać jakichś instrukcji na temat małżeństwa pomiędzy chrześcijanką i hinduistą, ale nic nie znaleźliśmy. Powiedzieliśmy sobie wtedy: Musimy napisać taką książkę! – odpowiada Dana Trent, autorka książki „Szafranowy Krzyż”, pytana co zainspirowało ją dokawa napisania tej pozycji.

„Szafranowy Krzyż” to intrygująca historia miłości baptyjskiej pastorki Dany i gorliwego hinduisty, byłego mnicha Freda. Jest to wyjątkowa historia dwojga ludzi, dla których kwestie duchowe są bardzo ważne. Tak jak wiele współczesnych związków ich historia zaczęła się na portalu randkowym, gdzie się poznali, a dzięki. Ich znajomość rozwinęła się do tego stopnia, że teraz są małżeństwem. Trent w swojej książce opisuje m.in. pełną wyrzeczeń podróż poślubną do Indii, walkę z apetytem na burgery czy kiełbaski i spojrzenie na Boga z innej perspektywy. W interesujący sposób przedstawia zabawne i szczere wyznania, ukazujące problemy, z jakimi boryka się dwoje ludzi, starając się połączyć ze sobą dwie diametralnie różne ścieżki duchowe w jednym domu.

Jak opowiadała Trent, w ich życiu nie brakowało kłótni, dlatego książkę potraktowała  jako terapię, która może pomóc nie tylko jej małżeństwu, ale i innym, które borykają się z podobnymi wyzwaniami. - Wspólnie z Fredem zgodziliśmy się, by „Szafranowy Krzyż” był możliwie najbardziej wrażliwy i autentyczny. Mieliśmy nadzieję, że ludzie, poprzez nasze dzielenie się konfliktami i później godzenie się, mogą uznać książkę za przydatną i inspirującą – twierdzi amerykańska pisarka.

W Polsce nie brakuje małżeństw międzywyznaniowych, zatem może się to okazać idealna i inspirująca historia, dzięki której dużo łatwiej będzie nam zrozumieć inny punkt widzenia. Warto zaznaczyć, że pozycja ta jest nie tylko opowiadaniem i relacją, ale również poradnikiem i może pomóc otworzyć się na potrzeby drugiej osoby, również te duchowe. Mimo tego, iż książka w całości poświęcona jest perypetiom małżeńskim przedstawionym z punktu widzenia osoby bardzo uduchowionej, to zawiera w sobie uniwersalne prawdy dotyczące relacji międzyludzkich, które mogą okazać się przydatne dla każdego. 

„Szafranowy Krzyż” ukazał się właśnie wydawnictwem wrocławskiego wydawnictwa Manendra i dostępna jest w dobrych księgarniach i w sprzedaży internetowej na stronie wydawnictwa: www.manendra.pl.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl