Zuzanna Ginczanka- wystawa w Muzeum Literatury i nowy numer "Zeszytów Literackich"

Obrazek artykułu
29 października o godz. 18.00 w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie (Rynek Starego Miasta 20) odbędzie się wernisaż wystawy "Zuzanna Ginczanka.

29 X o godz. 18.00 w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie (Rynek Starego Miasta 20) odbędzie się wernisaż wystawy "Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem…". Podczas wieczoru Maria Stauber zaprezentuje fotografie i swój tekst o Zuzannie Ginczance ogłoszony w najnowszym numerze "Zeszytów Literackich" (131). Fragmenty tekstu przeczyta Renata Dancewicz.

 

W "Zeszytach Literackich" znalazły się także wiersze Zuzanny Ginczanki. "Zeszyty Literackie" objęły wystawę patronatem

 

Nowy numer Zeszytów Literackich: http://zeszytyliterackie.com/zeszyty-literackie-131.html

 

MARIA STAUBER, Musisz tam wrócić

"Staniesz, Lusiu, pewnie zadziwiona, że to miejsce nadal istnieje, bo w twojej wyobraźni już go dawno nie ma. Ludzie rodem z Równego mówili: „Tam nie ma po co jechać”, „Tam nic nie zostało”. My musimy tam stale wracać, jakby w tych kilku latach zamknął się nasz los, nie tylko twój, Szulamit, Lusiu, Ludwiko, Ludmiło [...]"

Maria Stauber

 

Tekst z "Zeszytów Literackich" nr 131 dostępny online w serwisie webnalist.com, za jedyne 29 groszy. Więcej: http://zeszytyliterackie.pl/teksty/maria-stauber-musisz-tam-wrocic/

 

ZUZANNA GINCZANKA, Wiersze

Wiersze Zuzanny Ginczanki z "Zeszytów  Literackich" nr 131 można przeczytać online w serwisie webnalist.com za jedyne 29 groszy.

Więcej: http://zeszytyliterackie.pl/teksty/zuzanna-ginczanka-wiersze/

 

ZESZYTY LITERACKIE online, w serwisie webnalist.com

Teksty z nowego numeru "Zeszytów Literackich" można przeczytać po zalogowaniu się do portalu Webnalist, każdy tekst kosztuje 29 groszy. Płacąc za czytanie pomagają nam Państwo w utrzymaniu pisma. Te kilkadziesiąt groszy to dla nas poważne wsparcie.

Strona logowania pojawi się po kliknięciu w „czytaj” pod dowolnym tekstem z numeru. Po zalogowaniu do serwisu otrzymają Państwo na początek 4 zł do wykorzystania w serwisie (tzn. będą mogli Państwo przeczytać 13 pełnych tekstów z numeru), kolejne teksty będą wymagały płatności. Za tekst płaci się jednorazowo, po zapłaceniu 29 groszy można go czytać wielokrotnie, bez ograniczeń.


Mamy nadzieję, że nowy sposób czytania tekstów w internecie nie będzie sprawiał problemów technicznych. Oczywiście zachęcamy do czytania „Zeszytów” w formie tradycyjnej, na papierze. Więcej: http://zeszytyliterackie.pl/teksty/

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl