Znamy nominowanych do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Obrazek artykułu
Podano nominowanych do 5. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Kapituła zdecydowała nie przyznać Nagrody poecie zagranicznemu.

W tym roku do Nagrody polskiej spłynęło ponad 200 książek, do Nagrody międzynarodowej natomiast jedynie 13. W tej sytuacji Kapituła nagrody zadecydowała, że w 2017 roku nie zostanie przyznana Nagroda międzynarodowa, a od 2018 roku zmieni się regulamin tak, by dopuścić do konkursu większą ilość tytułów.


Fundacja Wisławy Szymborskiej podała nazwiska nominowanych, których wskazała Kapituła nagrody w składzie: Andrej Chadanowicz (Białoruś), Bernhard Hartmann (Niemcy), prof. William Martin (USA), Abel Murcia Soriano (Hiszpania), prof. Marian Stala, Dorota Walczak-Delanois (Belgia), pod przewodnictwem Joanny Orskiej.


Autorzy nominowani do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej to:  • Tomasz Bąk za tom [beep] generation,  (Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury),
  • Jerzy Kronholdaza tom Skok w dal (Wydawnictwo Literackie),
  • Tomasza Różycki za tom Litery (wydawnictwo a5),
  • Marcina Sendecki za tom W (Biuro Literackie),
  • Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki za tom Nie dam ci siebie w żadnej postaci (wydawnictwo Lokator).


Decyzją Kapituły w tym roku Nagrody im. Wisławy Szymborskiej nie otrzyma poeta zagraniczny za tom przełożony na język polski. Nazwisko laureata, który otrzyma 100 000 zł i statuetkę autorstwa Terenu Prywatnego, zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali 10 czerwca 2017 w Krakowie, w czasie Festiwalu Miłosza.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl