Znamy laureata Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Obrazek artykułu
Laureatem Nagrody im. Wisławy Szymborskiej został poeta, dziennikarz, i krytyk literacki - Marcin Sendecki.
W sobotę wieczorem, podczas gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków, po raz piąty wręczona została Nagroda im. Wisławy Szymborskiej.  Uroczystość rozpoczęła się odtworzeniem nagrania archiwalnego, na którym Wisława Szymborska czyta wiersz Nieobecność. 

Nagrodą im. Wisławy Szymborskiej, wynoszącą 100 tys. zł. oraz pamiątkową statuetkę otrzymał Marcin Sendecki za tomik poezji W

Jak powiedziała przewodnicząca międzynarodowej kapituły nagrody krytyk i historyk literatury Joanna Orska:„Sendecki włącza nas w W w świadkowanie temu, jak świat zanika i rozmazuje się w pamięci, ledwo trzymającej się wersu, porządkującego pomysłu, znanego cytatu czy szlagieru powracającego nagle niczym z dalekie podróży. 
W jest książką o trudnym do opisania wrażeniu osuwania się świata, osuwania się pamięci istotnych kiedyś zdarzeń, odsuwania się od porządkujących doświadczeni pamiątek i zdjęć niosących w sobie wielką chwilę niezwykłej urody, kiedy wydawało nam się, że świat się zaczyna, podczas gdy on się właśnie kończył i nigdy nie miał wrócić" 

Nagrodę wręczyli członkowie zarządu Fundacji im. Wisławy Szymborskiej i zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig. 

Więcej: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,36658,marcin-sendecki-laureatem-nagrody-im--wislawy-szymborskiej.html


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl