Zmarł Michał Jagiełło

Obrazek artykułu
W poniedziałek Stowarzyszenie Pisarzy Polskich poinformowało, że zmarł Michał Jagiełło- pisarz, taternik, wieloletni dyrektor Biblioteki Narodowej.

Michał Jagiełło urodził się 23 sierpnia 1941 w Janikowicach, jego wielką miłością była literatura i góry. W latach 1964-1974 mieszkał w Zakopanem, gdzie w latach 1972-74 był naczelnikiem Grupy Tatrzańskiej GOPR.  Pisarz zmarł w Zakopanem w domu swoich przyjaciół.

 

„Ze smutkiem zawiadamiamy, że dziś w nocy zmarł niespodziewanie nasz kolega Michał Jagiełło. Jesteśmy tym bardzo poruszeni między innymi z tego powodu, że nic nie zapowiadało tak nagłego odejścia. W porannej poczcie znaleźliśmy od niego list, który odczytaliśmy już po otrzymaniu informacji o śmierci″ - poinformowała w imieniu Zarządu Oddziału Warszawskiego SPP Małgorzata Karolina Piekarska.

 

„Wiadomość o śmierci Michała jest dużym zaskoczeniem. Do końca był aktywny sportowo. Mimo że na stałe mieszkał w Warszawie, każdą wolną chwilę spędzał w ukochanych Tatrach. Właściwie nie było miesiąca, żeby nie było go pod Tatrami. Przyjechał tu na narty i zostanie na zawsze″ - powiedział PAP przyjaciel Jagiełły, Maciej Krupa, autor książki Kroniki zakopiańskie, przewodnik i znawca historii Zakopanego. Pasją życiową Jagiełły były góry, którym poświęcał swoją twórczość literacką. Miał szereg osiągnięć wspinaczkowych w Tatrach, Alpach, Kaukazie i Pamirze.

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl