Zgarnij książkę „Shavrill – Prośba i Żądanie”

Obrazek artykułu
Dziś sprawdzimy jakim do jaką jesteś nacją effereńskiego elfa. Wybierz metodę, którą ukradniesz magicznyprzedmiot ze strzeżonego zamku!
Dziś sprawdzimy jaką nacją effereńskiego elfa jesteś. Wybierz metodę, dzięki której ukradniesz magiczny przedmiot ze strzeżonego zamku!

Zdarzyło się tak, że przemierzając bezkresne pustkowia, w poszukiwaniu magicznego artefaktu, trafiasz na wielki pałac. Jest on położony na niewielkiej wysepce, do której prowadzi most. Kryształ, którego poszukujesz, jest zapewne w środku zamku, w głównej komnacie. Jednakże most jest stary i może zapaść się pod Tobą, gdy po nim przejdziesz, brama jest zamknięta, w przeciwieństwie do małych okien, znajdujących się jednak wysoko na murach, korytarzy strzegą pułapki magiczne oraz mechaniczne, a w samej sali jest kilka strażniczych golemów, które chętnie zrobią z Ciebie miazgę, jeśli tylko dotkniesz kamienia.

Jaką drogę do zdobycia kamienia wybierzesz?

1. Unosząc się na wodzie, dobiegniesz do bramy. Następnie, omijając most i unosząc się mocą wiatru, wlecisz przez okno. Używając mocy ziemi, wezwiesz pnącza, które ochronią Cię przed pułapkami ukrytymi w korytarzach… a gdy wejdziesz do komnaty,zabierzesz kryształ, odparujesz wszystkie ataki strażników mieczem, po czym natychmiast wybiegniesz z zamku, paląc za sobą most… (Gorgonia Style)

2. Twój bogaty ojciec kupił Ci plany architektoniczne zamku. Możesz go zakląć tak, że jego magiczne systemy ochrony potraktują Cię jak właściciela, zanim czegoś nie przeskrobiesz…Przeteleportujesz się od razu do środka komnaty! Zaklniesz czas, aby wszystko wokół Ciebie działo się wolno - żaden z golemów nie będzie mógł Cię dogonić. Pułapki?Od czego masz pole ochronne, które odbija wszelkie pociski i czary. Taka ilość magii przepali kryształy w Twojej księdze i szacie, ale od czego masz nowy kryształ - użyjesz go aby się doładować po tym, jak dysząc z wycieńczenia będziesz odpoczywać już z daleka od zamku. (Nydar Style)

3. Wiesz, że jesteś szybki, lekki i zwinny. Przepłyniesz sprawnie do muru zamku, aby się po nim wspiąć na sam szczyt. Wejdziesz na mury, a stamtąd swobodnie wejdziesz na najwyższą wieżę odchodzącą od centrum zamku. Nie obawiasz się pułapek, bo wyczujesz je w ciemności szybciej niż one zdążą się aktywować. Gdy zakradniesz się do komnaty,niepostrzeżenie zabierzesz kryształ, a strażnicy nie zdołają nawet Cię uderzyć- dlaczego jakaś kupa głazów miałaby być szybsza od Ciebie? Skąd wiesz gdzie biec? Możesz na chwilę wyjść z ciała i unieść się wysoko, aby zobaczyć dokładnie gdzie jesteś i dokąd się udać. Wystarczy tylko efekciarsko przeskoczyć cały most… tak cały, a dlaczego nie? (Mediquil Style)

4. Dlaczego miałbyś iść po kryształ, skoro równie dobrze on może przyjść do Ciebie? Trzeba tylko upewnić się, gdzie on jest. Ze swojego worka pełnego rozmaitości, wyjmujesz dwa małe kijki, które nagle stają się pokaźnych rozmiarów szczudłami. Nakładasz je i za ich pomocą kilkoma krokami wchodzisz na zamek. Używając mocy swojej różdżki,a w zasadzie kaduceusza, bo to taka mała główka klauna na kijku, sprawiasz, że wieża zamku wygina się tak, że dziurawi dach zamku, niszcząc go i dając Ci dostęp do głównej Sali. Następnie zaklinasz golemy, aby te zabrały kryształ i ustawiając się jeden na drugim, podały Ci go dokładnie tam, gdzie stoisz… (NiverwoodStyle)

5. Dobra. Myślałeś nad przebudową mostu, aby się dostać do zamku, ale zdecydowałeś się na małą łódź.Dalej, wiadomo, że zamki budowane przez te zniewieściałe długouche panienki,nie mogą być solidne i muszą mieć dziury w murze, przegniłe od panującej tu wilgoci. Można wyważyć wrota, ale będzie lepiej (szkoda takich pięknych drzwi)otworzyć je od wewnątrz. To było łatwe, teraz wykrywaczem pułapek zdołasz łatwo rozbroić wszystkie przeszkody na drodze do komnaty. Tam, za pomocą domowej roboty granatów, łatwo rozprawisz się ze strażnikami. Chwycisz szczypce - nie wierzysz czarom, kryształom (chociaż można zrobić z tego niezłą biżuterię) i innym bzdurom tego typu. Spokojnym krokiem wyjdziesz z zamku, pewny, że przy najbliższej okazji zburzysz go i postawisz nową, solidną twierdzę. {RaggotharStyle)


Napisz, którą z tych metod wybierasz i uzasadnij dlaczego! Jeśli żadna z nich Ci nie odpowiada, wymyśl własną! Odpowiedzi prosimy wstawiać na stronie konkursu -
https://www.facebook.com/notes/wydawnictwo-psychoskok/zgarnij-książkę-shavrill-prośba-i-żądanie/538386116311861


Do wygrania 3 ebooki „Shavrill – Prośba i Żądanie”!!! Spośród osób biorących udział w konkursie rozlosujemy trzy (z najciekawszymi odpowiedziami), którym zostanie wysłany ebook Tomasza Kołomyjskiego „Shavrill – Prośba i Żądanie”.

Konkurs trwać będzie do 15 listopada 2015 r. Wyniki ogłosimy już 16 listopada 2015 r. :) Zapraszamy

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy