Zeruya Shalev gościem Bruno Schulz. Festiwal Wrocław 2014

Obrazek artykułu
Jedna z najpoczytniejszych i najchętniej tłumaczonych współczesnych izraelskich pisarek spotka się z czytelnikami we Wrocławiu 18 października 2014.
Spotkanie poprowadzi Szymon Kloska, a z hebrajskiego przetłumaczy Michał Sobelman.

Więcej szczegółów wkrótce.

 

Zeruya Shalev (ur. 1959) – z wykształcenia biblistka. W 1988 roku zadebiutowała tomem poezji, a w 1993 roku opublikowała powieść Rakadti, amanti. W 1997 roku wydała książkę Życie miłosne, która przyniosła jej międzynarodowy sukces i liczne nagrody. Została przełożona na ponad dwadzieścia języków (w tym polski) oraz powstała na jej podstawie adaptacja filmowa. Jej kolejna książka, wydana w 2000 roku powieść Mąż i żona, nagrodzona została niemiecką nagrodą Corine Internationaler Buchpreis. W 2005 roku wydała kolejną książkę Po rozstaniu, która jest trzecią częścią trylogii (rozpoczętej Życiem miłosnym). W 2013 roku ukazała się czwarta powieść Shalev po polsku: Co nam zostało. Pisarka otrzymała za swoją twórczość liczne nagrody, m.in. trzykrotnie izraelską nagrodę ACUM Prize (1997, 2003, 2005), Golden Book Prize przyznawaną przez stowarzyszenie izraelskich wydawców, francuską Prix Fémina w 2002 oraz Amphi Award w 2003.

 

W załączniku zdjęcie autorki (fot. Naomi Tokatly) oraz logo BSF.

 

Międzynarodowy festiwal sztuki i literatury Bruno Schulz. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 14-19 października 2014. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Festiwalu: http://brunoschulz.dybook.pl/ oraz FB Festiwalu: https://www.facebook.com/Dybookpl.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl