Zaufaj intuicji - pokochaj siebie

Okładka
Jak przezwyciężyć lęki, uwolnić się od społecznych oczekiwań i na nowo odkryć siebie? Autorka bestsellerów i znany psycholog kliniczny, dr Shefali Tsabary uczy kobiety, by nie zapominały o swoich potrzebach.Radykalne przebudzenie do autentycznego życia szczególnie polecana jest kobietom, które koncentrując się na potrzebach innych, oddalają się od siebie, skrępowane przez kulturowe nakazy. Zapominając kim naprawdę są i czego pragną, dążą do bycia perfekcyjnymi w domu, pracy w związku partnerskim. 


Radykalne przebudzenie do autentycznego życia to książka będąca odą skierowaną do milionów kobiet, które są uwięzione w pętach rodzinnych, społecznych i kulturowych norm. To lektura dla tych kobiet, które są gotowe uwolnić się od własnego cierpienia i bólu. Pozycja pełna życiowych drogowskazów do odkrycia, pomocna w drodze do wyleczenia zranień psychicznych. Dr Shefali Tsabary pomaga kobietom odnaleźć cel ich istnienia i wykorzystać moc autentyczności w każdej dziedzinie ich życia. Jej podejście jako terapeutki jest wyjątkowe: połączenie zachodniej psychologii i wschodniej filozofii, która promuje uważność, jednocześnie doceniając wyzwania naszego udręczonego zachodniego stylu życia.

 

Dzieląc się swoim doświadczeniem z dziedziny macierzyństwa i kobiecości, dr Shefali wydobywa na światło dzienne wiele masek, które my kobiety nosimy jako córki, żony i matki, i uwalnia nas z ich więzów. Książka dr Shefali rzuca jasne światło na ścieżkę porzucenia naszych lęków, niegodności, poczucia winy, wstydu, obwiniania i wszystkiego innego, co sprawia, że ​​sabotujemy siebie i prowadzimy życie niekoniecznie w zgodzie z sobą. Uczy nas, że dopiero po zrzuceniu tego uwarunkowania szukamy aprobaty na zewnątrz; że możemy znaleźć prawdziwą wolność, siłę i pełnię, pokazuje nam, jak to zrobić.

 

Ta książka otwiera oczy, buduje odporność u każdego, kto jest gotowy zmienić swoje dotychczasowe wzorce, by stać się świadomym współtwórcą swojego życia. Chociaż proces przebudzenia może być dla wielu przerażający, w końcu jesteśmy istotami komfortu, które za wszelką cenę unikają zmian; ta książka jest doskonałym przewodnikiem po wewnętrznej transformacji, prawdziwą ścieżką do długotrwałego wyzwolenia, które może nadejść tylko wtedy, gdy zbadamy nasz uwarunkowany umysł i zdecydujemy się życie w zgodzie z sobą poprzez obecność i autentyczność.

 

Radykalne przebudzenie do autentycznego życia dr Shefali Tsabary to podróż do autorefleksji, która odkrywa wzorce zachowań, które przyjęliśmy, aby służyć wszystkim, zapominając o sobie oraz jak te wzorce przyczyniają się do ogólnego poczucia niezadowolenia i lęku. Nie ma wątpliwości, że współczesne kobiety są przepracowane, przeciążone i często załamane, ale kluczem do wyrwania się z tego cyklu jest rozpoznanie, dlaczego tak się dzieje i uwolnienia się od zarówno wypowiadanych, jak i niewypowiedzianych oczekiwań, które przyjmujemy za własne.

Dr Shefali zaczyna od wyjaśnienia, w jaki sposób zostałyśmy uśpione poprzez oczekiwania społeczne, do których przygotowano nas już w dzieciństwie. Wyjaśnia, dlaczego nie kwestionujemy naszego podejścia do życia i komu właściwie służymy. Treść książki analizuje kłamstwa, którymi byłyśmy karmione i jak ślepo przyjęliśmy pewne osobowości, które niestety przynoszą korzyści jedynie innym. Określa, w jaki sposób ego nadal karmi te kłamstwa i potwierdza przekonanie, że faktycznie służymy innym, podczas gdy w rzeczywistości desperacko próbujemy odbudować poczucie własnej wartości we wszystkich dziedzinach życia. Wreszcie, opisuje konkretne obszary, w których możemy zacząć wprowadzać trwałe zmiany, aby rozpocząć czerpać z mocy, która w nas drzemie. Autorka daje kobietom wskazówki, jak porzucić te stare przyzwyczajenia, by uzdrowić i stać się w końcu sobą. Wyjaśnia, na czym polega to radykalne przebudzenie, uczy jak ​​naprawdę zaprzyjaźnić się ze strachem i przekształcić go w moc, radzi jak ​​wzmocnić własną  wartość i intuicję oraz jak ​​wyjść poza schematy akceptując niezależność, współczucie, własne cele, wewnętrznego rodzica często krytycznego a przede wszystkim jak oswoić  pustkę, która czasem pewnie się pojawi. Radykalne przebudzenie wytycza kobietom drogę do odkrycia swojej wewnętrznej prawdy i mocy.


To wymowna i inspirująca, praktyczna i przystępna książka, poparta przykładami z życia wziętymi i osobistymi historiami, która uwalnia niezwykłą moc niezbędną do przebudzenia świadomego ja.To nie jest książka, którą należy lekceważyć.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl