Zaproszenie na spotkanie autorskie z Piotrem Semką- Zysk i S-ka

Obrazek artykułu
Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z Piotrem Semką poświęconemu jego najnowszej książce "My reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944-1956"

"My reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944-1956" spotkanie i promocja książki Piotra Semki w Wypożyczalni nr 97 

 

11 lutego (czwartek) godz. 18.00  Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A. Spotkanie poprowadzi Gabriel Michalik

http://www.biblioteka.waw.pl/index.php/filie-biblioteczne/wypozyczalnia-nr-97/4594-qmy-reakcja-historia-emocji-antykomunistow-1944-1956q-spotkanie-i-promocja-ksiki-w-wypoyczalni-nr-97.htm

 

 

Opowieść o świecie ludzi, którzy odrzucili powojenny komunizm.

To książka skierowana do czytelnika, który chciałby zrozumieć, przed jakimi dylematami stali Polacy wierni idei niepodległości, utożsamiający się z Kościołem katolickim i przeciwstawiający się dominacji przywiezionego z Moskwy marksizmu. To książka dla tych, którzy podjęli kult „żołnierzy wyklętych”. Piotr Semka prezentuje jednak znacznie szerszą panoramę społecznego oporu niż tylko oddziały zbrojne. Oprócz konspiratorów z AK, WiN, NSZ i NSW ukazuje działaczy PSL, ludzi wiernych Kościołowi, przedstawicieli przedwojennych elit, ziemian, ludzi prywatnej inicjatywy i konserwatywnych pozytywistów. Podejmuje polemikę z książkami "rewizjonistów”, odrzucających tradycje powstania warszawskiego i negujących wybory Polaków w czasie II wojny światowej. 

Autor przyjął wizję inną niż ukazywanie lat stalinowskich poprzez kolejne etapy działań PZPR, zetempowskich pochodów, a potem rozliczeń pomiędzy byłymi marksistami. W książce głos mają nie tylko dokumenty i wydobyte z archiwów wspomnienia, lecz przede wszystkim żywi ludzie. Do niektórych Piotr Semka dotarł w ostatniej chwili.

Pierwsza tak szeroka panorama losów Polaków zmagających się z komunizmem w latach 1944-1956

To opis dramatu niepodległościowej elity - ich marzenia o wolnej Polsce pozostają dla nas zobowiązaniem do dziś.

Prof. Jan Żaryn


Znakomita, bo utkana z faktów i relacji epopeja "reakcjonistów" - ludzi wymazywanych z kart historii wspólnym wysiłkiem komunistów i "salonu".

Rafał Ziemkiewicz


Tylko Piotr Semka umie tak sprawnie łączyć opowieść historyczną i analizę socjologiczną z obserwacją psychologii społecznej.

Jacek Karnowski


Obok tomików Herberta, analiz prof. Pawełczyńskiej można teraz postawić książkę Semki: wielki hołd złożony ludziom prawym, którzy musieli żyć "prawem wilka". Historia o nich już głucho nie milczy.

Prof. Andrzej Nowak


Dzięki takim książkom zaczynamy wreszcie odzyskiwać zbiorową pamięć.

Bronisław Wildstein

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku