Zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Obrazek artykułu
Konińskie Wydawnictwo Psychoskok przedstawia nadchodzące premiery książek, tym razem również dla najmłodszych. Wszystkie prezentowane tytuły mogą być fantastycznym prezentem na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

„Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” Jadwigi Wojtczak – Jarosz to autentyczne wspomnienia autorki po zetknięciu się z odmienną kulturą i religią, tak silnie wpływającą na europejczyka oraz odwrotnie, cywilizację zachodu odbieraną przez Afrykańczyków, czyli lud plemienny wzrastający często w tajemniczym świecie pogańskich wierzeń i ludowych tradycji. Ta barwna opowieść przedstawia życie polskich naukowców w Nigerii pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. „W ramach handlu zagranicznego wyjeżdżali z Polski do tzw. Krajów Trzeciego Świata, w tym także do Afryki, specjaliści z różnych dziedzin, przede wszystkim pracownicy instytutów naukowych i uniwersytetów zasilając swoją kadrą powstające uczelnie, instytuty techniczne i naukowe. O takiej właśnie grupie osób mowa jest w książce. Indywidualne motywy inspirujące do wyjazdów bywały rozmaite, poczynając od względów finansowych, poprzez rodzinne, przygodowe, podróżnicze, naukowe, kolekcjonerskie i polityczne”. Książka opisuje perypetie związane z nauczaniem studentów – niezwykle utalentowanych, z ogromną chęcią do nauki, organizowaniem wody pitnej czy zwiedzaniem i poznawaniem tak odmiennej flory i fauny. Autorka poprzez tą opowieść wyraża hołd kobietom afrykańskim – pracującym ciężej od mężczyzn, często okaleczanych, często zbyt biednych, by wychować zdrowe dzieci. Szokującym jest też fakt, iż dziewczęta, by móc studiować, często musiały znajdować sponsora, który płacił im za naukę oraz mieszkanie w zamian za współżycie. Realia życia sprawiały, że taki układ był akceptowany
i powszechny. Jadwiga Wojtczak – Jarosz – mieszkanka tych obrazów, przedstawia nam egzotyczne miejsce na ziemi, tak odmienne i piękne, a zarazem brutalne i bezwzględne, z biedą i głodem na czele.

 

O Autorze:

 

Jadwiga Wojtczak – Jarosz jest dr hab. nauk med. w Polsce. Po publicznych wystąpieniach w obronie robotników (Ursus, 1976, schyłkowy okres „komuny”) została pozbawiona warsztatu pracy. Wyjechała do Afryki, gdzie pracowała jako wykładowca i konsultant kliniczny. Zainteresowania naukowe skupiła wokół szkodliwości masowego stosowania w Afryce, oficjalnie już wycofanych, szczególnie toksycznych pestycydów w relacji z gwałtownym rozprzestrzenianiem się AIDS. Na Międzynarodowym XXVIII Kongresie Nauk Fizjologicznych (1980) zainicjowała dyskusję nad wykorzystywaniem kobiet w  przemyśle budowlanym w Nigerii przy najcięższych pracach fizycznych. W 1984 r. podjęła pracę na Uniwersytecie w Kanadzie. Pracowała społecznie w Kongresie Polonii Kanadyjskiej prowadząc szeroką akcję leczenia dzieci z byłych republik sowieckich („Świat dzieci porzuconych”, wydanie 2012, 2013). Powróciła do Polski przed kilku laty. Odznaczona międzynarodowym Orderem Uśmiechu oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.

 

OKŁADKA

 

Tytuł: „Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”

Autor: Jadwiga Wojtczak - Jarosz

Wydawnictwo: Psychoskok   http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Powieść obyczajowa, dokument

ISBN: 978-83-7900-267-2

Miejsce i rok wydania: Konin, grudzień 2014r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 200

 

 

„Łosoś a la Africa” Michała Krupy – to kontynuacja wcześniejszych losów bohaterów: Macieja, Agaty, kapitana Zbigniewa Lisieckiego i majora Karola Nowaka przedstawionej w pierwszej powieści autora: „Łosoś norwesko – chiński”. W tej książce do znanych nam osób dołączają nowe postacie: Sobieski – podkomendny kapitana, Kunegunda – asystentka i prawa ręka kapitana, następczyni Jakubiaka, wódz plemienny i kilku innych, które częściej lub rzadziej ujawniają się w fabule tego utworu. Tym razem dzięki bohaterom i ich perypetiom przenosimy się do Afryki, a bliżej do regionu, gdzie ma miejsce wojskowa misja pokojowa. Stacjonują tam głównie wojska polskie i amerykańskie, a ich przedstawiciele weszli w konflikt z rdzennym afrykańskim plemieniem, co rodzi szereg zabawnych, ale też mrożących krew w żyłach sytuacji. Autor w sposób kunsztowny z dużą dozą śmiechu opisuje ludzi, wydarzenia i relacje międzyosobowe: „Dąb. Można by wiele o nim opowiadać. Nie był może bystry w działaniach operacyjnych, nie był też może zbyt rozwiniętym człowiekiem, z którym można by podjąć ciekawą dyskusję o sensie istnienia ludzkości na Ziemi, ale był niezrównany w pędzeniu bimbru. Z czego on go robił? Tego nie wiedział nikt i dlatego stał się mimochodem, najbardziej strzeżonym członkiem naszego plutonu. A bimber spod jego ręki był przedni. Nawet amerykańcy ustawiali się w zapisy, by za grube dolary dostać choć manierkę”. Powieść ta, jest historią pełną zwrotów akcji, sensacyjnych wydarzeń, komicznych postaci, czasami abstrakcyjnych wypowiedzi, ale przede wszystkim wielką dawką dobrego humoru.

 

O Autorze:

 

Michał Krupa - to pisarz młodego pokolenia, patrzący na świat z lekko przymrużonymi oczami. Pacyfista z wyboru, barbarzyńca z przekonań. W swoich książkach łączy w jedno przeciwności, dzieli to czego teoretycznie podzielić się nie da. W charakterystycznym dla siebie stylu rozprawia się z tematami tabu oraz polskimi przywarami narodowymi. Przerysowana brutalność połączona z czarnym humorem stały się mocnymi i stałymi elementami jego twórczości.

 

OKŁADKA

 

Tytuł: „Łosoś a la Africa”

Autor: Michał Krupa

Wydawnictwo: Psychoskok   http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Akcja, sensacja

ISBN: 978-83-7900-284-9

Miejsce i rok wydania: Konin, 6 grudnia 2014r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 270

 

 

„Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka” Marii Magdaleny Boukef  - to zbiór opowiadań w formie rymowanek dla najmłodszych. Przedstawiają najczęściej zwierzęta najbardziej egzotyczne i mało znane dla polskich dzieci. Dzięki historyjkom poznać możemy na przykład fenka, który przypomina małego pieska. Jest zwierzątkiem nocnym, żyjącym na pustyni, posiada też niezwykły talent inżynierski, który przydaje się podczas budowania norek. Autorka w bardzo piękny
i obrazowy sposób przedstawia też najmłodszym odbiorcom innych mieszkańców afrykańskiej fauny, a są wśród nich: wielbłądy, kozy, osły, hipopotamy czy kameleony. Z wierszy płynie przyjazne ciepło, które wynika nie tylko z osadzenia zwierzątek w klimacie Afryki, ale też z opisu naszej polskiej flory i fauny. Poetycko opisana jesień pełna kolorów i zapachu owoców oraz wiosna, która z kolei lśni od promieni słonecznych – kuszą zmysły barwami i aromatem kwiatów. W tomiku znajdziemy również polskie zwierzątka: łosia, którego puszczyk wziął za wielbłąda, bobry, krety, wrony, pszczoły i trzmiele. Dzięki bajeczce możemy poznać też historię bardzo mądrą i pouczającą o rodzącej się przyjaźni między polską syrenką, a afrykańską gazelą. Te krótkie opowiadania dostarczają niezwykłych wrażeń nie tylko dzieciom ale i rodzicom.

 

OKŁADKA

 

Tytuł: „Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka”

Autor: Maria Magdalena Boukef

Wydawnictwo: Psychoskok   http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Literatura dla dzieci

ISBN: 978-83-7900-298-6

Miejsce i rok wydania: Konin, listopad 2014r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 53

 

„Huna i Ho'oponopono: Starożytna wiedza współcześnie” Wojciecha Filabera to swojego rodzaju przewodnik po systemach wewnętrznego umacniania oraz zachowania harmonii ciała, duch i umysłu. Autor próbuje wytłumaczyć współczesnemu przedstawicielowi cywilizacji zachodniej czym są Huna i Ho'oponopono. Pierwsza z nich to starożytna hawajska nauka o wewnętrznej świadomości i energii życia, umożliwiająca człowiekowi umocnienie, stabilizację, osiągnięcie harmonii oraz stanu bogactwa. Dzięki temu sposobowi myślenia praktykując Hunę, człowiek jest w stanie odkryć swoją prawdziwą naturę i właściwy sposób bycia. Natomiast druga Ho'oponopono - to starożytna nauka, która zakłada, że każda osoba z natury jest kompletna i poprawnie funkcjonująca, że każdy od urodzenia wyposażony jest w wewnętrzną energię, siłę, ale też w wewnętrzne światło niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania w życiu. Celem tej nauki jest sprostowanie i przywrócenie naturalnego stanu ciała, ducha i umysłu oraz zintegrowanie tych trzech komponentów człowieczeństwa. Autor przybliżając człowiekowi te starożytne nauki przekonuje, iż każdy człowiek jest kreatorem swojego bytu oraz, że jest odpowiedzialny za swoje życiowe doświadczenie. Co więcej, każda osoba jest indywidualnym twórcą wszelkich stanów, które wewnątrz wytwarza i odpowiada za swój umysł.

 

O Autorze:

 

Wojciech Filaber - urodzony w Kwidzynie, od dzieciństwa marzył, aby podróżować i pisać książki. Mieszka obecnie w Colchester, hrabstwie Essex w Anglii. Wojciech ukończył studia licencjackie z Psychologii na Uniwersytecie Middlesex w Londynie. Podroż do Tajlandii oraz na Hawaje w 2004 roku spowodowała, że zainteresował się medytacja, buddyzmem i kulturą Hawaii.
W chwili obecnej, jego wachlarz zainteresowań dotyczy dziedzin takich jak psychoanaliza i psychoterapia. Interesuje go generalnie wszystko, co pozwala na dokonanie pozytywnej zmiany w jakości życia i uzyskanie większej produktywności, wydajności osobistej. Wojciech Filaber jest autorem książek: ”Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych XX – wieku na podstawie teorii archetypów i nieświadomości zbiorowej Carla G. Junga”, „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji”, „Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga”, „Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji. Huna i Ho'oponopono” oraz „Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim cz. I”.

 

OKŁADKA

 

Tytuł: „Huna i Ho'oponopono: Starożytna wiedza współcześnie”

Autor: Wojciech Filaber

Wydawnictwo: Psychoskok   http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Nauka, medytacje

ISBN: 978-83-7900-293-1

Miejsce i rok wydania: Konin, styczeń 2015 r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 73

 

 

„Nigdziegęści: Solenopsis” to opowieść autorstwa Andrzeja Baczewskiego. W wirtualnym świecie na planecie Alekandzie zarządzającej przez piękną Idriss, dochodzi do najazdu przez obce cywilizacje. Życie na planecie zostaje zagrożone, a samozwańczy król Solenopsis, chce zawładnąć nowymi ziemiami. Do walki o wolność i spokój mieszkańców Alekandy staje oddział Nigdziegęstych – formacji sił specjalnych do zwalczania zorganizowanej przestępczości w świecie wirtualnym, w którym panują reguły rodem ze średniowiecza. Walka z obcą cywilizacją okazuje się niełatwym zadaniem, ale dzięki pomocy plemion pustynnych i zjednoczeniu królestw dowodzący żołnierzami Phiatyl – może rozpocząć bitwę o uwolnienie mieszkańców spod tyrańskiego jarzma Solenopsisa. Dodatkowo dzięki swym umiejętnościom i sprytowi, Phiatyl zostaje mianowany królem jednego z plemion, dzięki czemu zyskuje rozgłos i szacunek, a także zwiększa swoje możliwości militarne. Niestety nie wie, że ma w swych szeregach zdrajcę, który spiskuje z Solenopsisem. Czy w takiej sytuacji uda mu się doprowadzić swych żołnierzy do zwycięstwa? Jakie będą skutki zaciętych walk między Nigdziegęstymi, zrzeszonymi plemionami, a armią przeciwnika wyposażoną w nowoczesną i technologicznie zaawansowaną broń? Zapraszamy do przeczytania wszystkich lubiących literaturę fantasy.

 

OKŁADKA

 

Tytuł: „Nigdziegęści: Solenopsis”

Autor: Andrzej Baczewski

Wydawnictwo: Psychoskok   http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Powieść fantastyczna

ISBN: 978-83-7900-297-9

Miejsce i rok wydania: Konin, styczeń 2015 r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 150


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl