Zapowiedzi wydawnictwa MG - styczeń 2017

Obrazek artykułu
Przed nami już niedługo kolejny, 2017 rok. Wydawnictwo MG przygotowało na styczeń dwa tytuły: Dobrawa pisze CV Janiny Lesiak oraz pierwszą cześć Hrabiego Monte Christo Aleksandra Dumasa.


Ponieważ obie te książki znajdą się na rynku 11 stycznia, Państwu proponujemy je do przeczytania jeszcze teraz, w grudniu. Obiecuję, że lektura tych książek sprawi Państwu dużą przyjemność.


Hrabia Monte Christo (część 1). Aleksander Dumas



Genialne dzieło Dumasa to wciąż niedościgniony pierwowzór opowieści o wielkiej intrydze, sile zemsty, potędze przyjaźni i triumfie człowieka w walce o honor.

Dzieje niezwykłych losów oficera marynarki, Edmunda Dantesa, poznajemy w momencie wpłynięcia do Marsylii trójmasztowca „Faraon", na którym objął on, po śmierci dowódcy, stanowisko kapitana. Wydaje się, że przed młodym człowiekiem rozpościera się teraz pasmo sukcesów, szczególnie że czeka też na niego ukochana Mercedes, z którą wkrótce ma wziąć ślub. Niestety, tuż przed swoją śmiercią dowódca poprosił Edmunda, by ten dostarczył do Paryża pewne dokumenty, które podczas rejsu zostały zabrane z Elby, gdzie uwięziony był Napoleon. Ten fakt pomaga zazdrosnym o jego sukcesy ludziom napisać donos, w którego wyniku Edmund trafia na lata do więzienia w twierdzy If. Okrucieństwo wyrządzone Dantesowi przez tych, których miał za przyjaciół, odebrało mu miłość, wolność i naiwną radość życia. Mroczne lochy twierdzy If zabiły łatwowiernego młodzieńca, ale jednocześnie uformowały człowieka świadomego i uwolniły wielkiego konstruktora misternego planu oddania sprawiedliwości tak wobec wrogów, jak i przyjaciół, wedle ich zasług i przewinień. Hrabia Monte Christo wyrusza zatem szlakiem zemsty z portu Marsylia...


A dla tych, którzy zachwycili się prozą Janiny Lesiak, proponujemy kolejną jej powieść:

 

Dobrawa pisze CV, Janina Lesiak



Dobrawa Przemyślidka jest utkana jak patchwork. Z kawałków rozmaitych tkanin –  delikatnych, miękkich, bogatych i zwyczajnych, prostych, nawet szorstkich... Rozmaite desenie i faktury tworzą portret kobiety niepospolitej i tajemniczej, więc autorka ma nadzieję, że jej kolejna bohaterka zasłuży na zainteresowanie i sympatię czytelników.

Z perspektywy tysiąclecia nic nie jest oczywiste, więc opowieść o Dobrawie nie jest kroniką ani powieścią historyczną, tylko próbą przybliżenia postaci, o której wiadomo tak niewiele, chociaż tak wiele jej zawdzięczamy.


Autorka mówi: kiedy pozbieramy fakty, przyłożymy je do siebie, pozszywamy i dopasujemy, dojdziemy do wniosku, że tak być mogło... Więc spróbujmy przeczytać to CV pisane po to, aby przedstawić siebie i znaleźć miejsce w pamięci tych, którzy zechcą się nad nim pochylić.

Dobrawa Przemyślidka zaprasza do swojego świata... Zapisz

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl