Zamek z Książek otwiera program skupiony wokół literatury dla dzieci i młodzieży

Obrazek artykułu
Spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim, inauguruje nowy, całoroczny program skupiony wokół wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży.

„Ważne dla nas jest zaprezentowanie poglądu, że czytanie to najlepszy sposób na poznanie świata, zrozumienie siebie i innych; na kształtowanie języka, wyobraźni, a w końcu – swojej opinii. Służyć temu będą działania literackie skierowane zarówno do najmłodszych czytelników, jak i ich rodziców i wychowawców″ - informują organizatorzy na swojej stronie.


W ramach cyklu odbędą się między innymi takie wydarzenia jak:    działania adresowane bezpośrednio do najmłodszych odbiorców  w tym otwarte spotkania z autorami wartościowych książek , warsztaty plastyczne, językowe i filozoficzne wokół książek, pokaz filmu i spektaklu teatralnego opartego o książki Martina Widmarka Wydarzenia kierowane do rodziców i nauczycieli, a także osób zainteresowanych literaturą dla dzieci. Akcje, których intencją jest dotarcie do osób potencjalnie niezainteresowanych czytaniem.




Najbliższe wydarzenia:



19 marca g. 10-12 Sala 103 / wstęp wolny



Zamek z książek / Wojciech Widłak „Pan Kuleczka. Marzenia” – spotkanie dla dzieci i ich rodziców

Marzenia się spełniają – w serii o panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psie Pypciu i musze Bzyk-Bzyk pojawił się kolejny, siódmy z kolei tomik! Pan Kuleczka i jego mali przyjaciele znów dziwią się otaczającemu światu i przeżywają z pozoru tylko zwyczajne przygody. Niektóre opowiadania tomiku mogą być już znane wiernym czytelnikom z kolejnych edycji Kuleczkowych kalendarzy. Wojciech Widłak dodał także kilka nowych opowieści, zainspirowanych ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Tak powstał kompletny zbiór, spięty klamrą dwóch opowiadań o czasie.

Seria książek „Pan Kuleczka” znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Współpraca: Wydawnictwo MEDIA RODZINA


 11 kwietnia g. 18 Scena Nowa / wstęp wolny


„Szwecja czyta. Polska czyta” – spotkanie z Katarzyną Tubylewicz, Agatą Diduszko- Zyglewską oraz Bogusławą Sochańską. Prowadzenie: Martyna Nicińska

Katarzyna Tubylewicz – pisarka, kulturoznawczyni i tłumaczka z języka szwedzkiego, w latach 2006-2012 dyrektorka Instytutu Polskiego w Sztokholmie – w końcu ubiegłego roku wydała wspólnie z Agatą Diduszko-Zyglewską książkę „Szwecja czyta. Polska czyta”. Ten zbiór rozmów ze szwedzkimi i polskimi pisarzami, wydawcami, bibliotekarzami, agentami literackimi, urzędnikami państwowymi i przedstawicielami samorządów, porównuje polskie i szwedzkie praktyki czytelnicze, rozwiązania prawne i doświadczenia. Podczas spotkania w zamku będziemy rozmawiać głównie o pomysłach służących promocji czytania wśród dzieci i młodzieży. W rozmowie weźmie udział także Bogusława Sochańska – Dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce, która opowie o ty, jak w Danii promuję się literaturę dla dzieci.

Więcej informacji na: www.zamek.poznan.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl