XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im.marka Hłaski

Obrazek artykułu
Do 20 marca 2018 roku można nadsyłać prace na XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im.marka Hłaski. Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne dla laureatów.

Do udziału w konkursie zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju „NA SKRZYDŁACH MOTYLA” w Chorzowie i Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Europosła Parlamentu Europejskiego Marka Plury i Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali. 


Zainteresowani udziałem do dnia 20 marca 2018 powinni  przesłać własne, niepublikowane i nienagradzane utwory, w czterech egzemplarzach na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. J. Lompy 13, 41-500 Chorzów [ z dopiskiem KONKURS LITERACKI IM.MARKA HŁASKI ]. Tematyka prac jest dowolna.


Uczestnicy mogą nadsyłać: trzy utwory poetyckie, jeden utwór prozatorski do 10 stron maszynopisu.


O uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, które nastąpi w pierwszych dwóch tygodniach czerwca 2018r. w Młodzieżowym. Domu Kultury w Chorzowie organizatorzy poinformują laureatów pisemnie lub telefonicznie.
Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne dla laureatów I, II i III miejsca w dziedzinie prozy oraz I, II i III miejsca w dziedzinie poezji oraz wyróżnienia w obu kategoriach.

Przewidywane kwoty nagród pieniężnych to 600 PLN (I miejsce), 500 PLN (II miejsce), 400 PLN (III miejsce).


Dodatkowo dla pełnoletnich laureatów pierwszego miejsca w dziedzinie prozy i w dziedzinie poezji pan europoseł Marek Plura ufunduje 3-dniowy wyjazd do Brukseli lub Strasbourga na przełomie maja i czerwca 2018r. (Uczestnik będzie musiał jedynie pokryć sobie koszt dojazdu do Chorzowa lub Katowic na miejsce zbiórki).


Laureat pierwszego miejsca w dziedzinie poezji będzie miał możliwość zaprezentowania swojej twórczości podczas XVI edycji „Portu Poetyckiego” organizowanego w Chorzowie.


Strona i regulamin konkursu: drive.google.com/file/d/1GxMEa7DT2cBBjJkvSpzEDYzWJJ3iBSyu/view?usp=sharing


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku