XII Ogólnopolski Konkurs na Esej „Błyski poezji. Spotkania z twórczością Julii Hartwig”

Obrazek artykułu
Pragnący przystąpić do XII Ogólnopolskiego Konkursu na Esej „Błyski poezji, mają dużo czasu do namysłu, gdyż termin składania prac upływa 17 listopada.

Do udziału w konkursie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu. Przewidziano II kategorie wiekowe:  uczniowie szkół średnich ogólnokształcących i zawodowych kończących się egzaminem dojrzałości, i  studenci uczelni wyższych.


Pragnący przystąpić do udziału w konkursie do dnia 17 . 11. 2015 powinni nadesłać esej, nie przekraczający długością 5 stron maszynopisu na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Minorytów 4, 45-017 Opole.

 

Organizatorzy napisali: Czekamy na eseje będące efektem czytelniczych spotkań z Poetką: własne odczytania poszczególnych utworów bądź książek, analizy wątków, impresje, krytyczne interwencje. Nie ograniczamy formuły tekstu, który może mieć wymiar krytycznoliteracki, ale i głęboko osobisty. Znawcy i admiratorzy poezji Julii Hartwig wiedzą, że wiersze Poetki, pozornie proste i jednoznaczne, zachęcają do różnych, często sprzecznych interpretacji. Zapraszamy do podzielenia się z nami własnym odczytaniem tej twórczości.

 

 

Prace oceni profesjonalne Jury w składzie:


dr Adrian Gleń – pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego, poeta, krytyk literacki;

dr hab. Jacek Gutorow – pracownik naukowy Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego, poeta, tłumacz, eseista, krytyk literacki;

mgr Sławomir Kuźnicki – pracownik naukowy Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego, poeta, krytyk literacki.

 

Przewidziano nagrody pienięzne.

 

Strona konkursu

www.mbp.opole.pl/index.php/pl/konkursy/range.listevents/-

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl