Wystawa z okazji 70-lecia Muzeum Literatury w Warszawie

Obrazek artykułu
Z okazji swojego 70-lecia Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie zorganizowało wystawę pt. „7×70. Materie literatury”. W dniach 2-4 września otwarcie wystawy uświetni kilka specjalnych wydarzeń.

Jubileusz 70-lecia istnienia Muzeum Literatury zachęcił władze instytucji do przyjrzenia się jej wyjątkowej kolekcji i zastanowienia nad wielością i różnorodnością utrwalonych w niej śladów literatury i przejawów życia literackiego. 

Punktem wyjścia dla wystawy jest siedem zagadnień – tytułowych materii literatury: rękopisy, portrety pisarzy (plastyczne i dźwiękowe), zbiory biblioteczne, przedmioty oraz działa sztuki. 

Ekspozycja „7×70. Materie literatury” ma żywy i zmienny charakter – cześć obiektów pokazywana jest jedynie czasowo. Zestawiamy je z pracami współczesnych twórców wizualnych.

2 września o godzinie 19:00 odbędzie się otwarty wernisaż wystawy. Przez kolejne dwa dni w Muzeum odbędzie się kilka oprowadzań kuratorskich, a także liczne warsztaty. W Weekend Otwarcia Wystawy będzie można także oglądać, zazwyczaj ukryte w muzealnych magazynach, bezcenny rękopis „Grażyny” Adama Mickiewicza oraz wyjątkowe albumy florystyczne autorstwa Elizy Orzeszkowej.

3 września o godzinie 18:00 w Muzeum Literatury odbędzie się także projekcja filmu „Szarlatan” w reżyserii Agnieszki Holland, który opowiada o legendarnej postaci czeskiego zielarza, Jana Mikoláška.

źródło: Instytut książki 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl