"Wyspa" - prenumerata na 2019 rok

Obrazek artykułu
Trwają prace nad pierwszym tegorocznym numerem. Kwartalnik Literacki WYSPA ukazuję się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zamówienie prenumeraty na 2019 rok już można składać.

 Redakcja czasopisma szczególną wagę przywiązuje do prezentacji autorów młodych, często przed oficjalnym literackim debiutem.


Uznając za priorytet swoje funkcjonowania promocje polskiej literatury, “Wyspa” nie zamyka się na znakomitą literaturę zagraniczną, nowych wybitnych nazwisk poszukując, nie tylko w literackim “mainstreamie”, ale również na jego obrzeżach, nie bojąc się prezentować polskiej publiczności czytelniczej m.in. twórców z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.


Ważną część kwartalnika “Wyspa” stanowi “Kronika regionalna” rubryka poświęcona wydarzeniom kulturalnym, przede wszystkim literackim, organizowanym w poszczególnych regionach. Jest to prezentacja wydarzeń literackich z tzw. “Polski powiatowej”: promocji książkowych, wieczorów autorskich, wieczorów literackich, festiwali kulturalnych i literackich, regionalnych i lokalnych


kiermaszy książkowych. Dzięki tej rubryce czytelnicy i miłośnicy literatury z całego kraju, także dużych miast, mogą poznać bogactwo polskiego życia literackiego. Z kolei publikowane w rubryce “Kronika” wydarzenia z rynku książki i świata literackiego establishmentu, często pomijane przez popularne serwisy informacyjne, pozwalają przybliżyć jego meandry odbiorcom z mniejszych miejscowości.


Roczna prenumerata kosztuje 40 zł, cena 1 egz. – 9,99 zł

Zamówienie prenumeraty na 2019 rok: http://rynek-ksiazki.pl/sklep/kwartalnik-literacki-wyspa-prenumerata-roczna


Trwają prace nad pierwszym tegorocznym numerem. Na naszych Czytelników czeka gratka – 10 niepublikowanych wcześniej wierszy Pawła Huelle, które powstały w Drohobyczu w 2018 roku.


Kwartalnik Literacki WYSPA ukazuję się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło:rynek-ksiazki.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl