Share

MIROSŁAW WLEKŁY – spotkanie autorskie

Od: 16-09-2021 do: 16-09-2021
MIROSŁAW WLEKŁY – spotkanie autorskie
Termin: 16 września 2021 r., godz. 18.00
Miejsce: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Zapraszamy na spotkanie z Mirosławem Wlekłym, reporterem autorem biografii Tony’ego Halika oraz książki dla dzieci “Przygoda dzika Toniego Halika”.

Laureat Nagrody Magellana. Nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz czterokrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Jest autorem „Śledztwa Pisma”, pierwszego podcastowego serialu reporterskiego w Polsce, nominowanego do nagrody Grand Press Digital. A także współautorem reportaży i scenariuszy, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Lwów nie oddamy” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), “Jedzonko” (Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie).

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Włoka.

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Miejskiej Biblioteki w Gliwicach (www.facebook.com/MBPGliwice).

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Od 2 do 10000 znaków