Share

Noc Bibliotek

Od: 05-10-2019 do: 05-10-2019
Event image
V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w 5 października 2019 r. pod hasłem: Znajdźmy wspólny język! W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia.

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. Zgłoszenia bibliotek trwają na stronie: nocbibliotek.org/rejestracja.

 

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.


W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni. 


Biblioteki biorące udział w Nocy Bibliotek otrzymują co roku pakiety akcji, w tym flirt literacki - grę karcianą z cytatami z twórczości literackich jubilatów. Po Sienkiewiczu, Leśmianie i Skamandrytach, w tym roku w paczkach akcji znajdzie się "Flirt z Hłaską" w 85 rocznicę urodzin i 50 rocznicę śmierci pisarza.


Od 2 do 10000 znaków