Gdańsk Empik Galeria Bałtycka Al. Grunwaldzka 141

Share

Robert J. Szmidt / Empik Galeria Bałtycka

Od: 21-05-2019 do: 21-05-2019
Premiera książki „Riese. UM2035” (Wydawnictwo Insignis). Spotkanie poprowadzi Ryszarda Wojciechowska.

Robert J. Szmidt - pisarz, tłumacz, redaktor naczelny miesięczników „Video Business”, „PlayStation Plus”, „Science Fiction” oraz „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Debiutował w połowie lat osiemdziesiątych, potem pracował w kilku branżach, nie zapominając jednak nigdy o fantastycznych korzeniach. Do pisania wrócił na początku nowego tysiąclecia – wtedy właśnie z jego inicjatywy powstał magazyn „Science Fiction”, kultowe już dziś pismo, dzięki któremu powróciła moda na polską fantastykę.

Jest autorem siedmiu powieści i dwóch zbiorów opowiadań. Specjalista od postapokalipsy, nie bez kozery zwany czasem Niszczycielem Światów. W 2003 roku wydał bestsellerową i wznawianą po dziś dzień „Apokalipsę według Pana Jana”, w której trafnie przewidział wybuch konfliktu na Ukrainie i jego potencjalne konsekwencje. Do tematyki postapokaliptycznej wracał jeszcze nie raz. Do tego gatunku należy również powieść „Samotność Anioła Zagłady” oraz nowele „Ognie w ruinach”, „Mały” i „Alpha Team” – pierwszy polski tekst o apokalipsie zombie. Jest zapalonym podróżnikiem, który zwiedził pięć kontynentów, tłumaczem ponad sześćdziesięciu książek i kilkunastu gier komputerowych, pomysłodawcą dwóch nagród branżowych oraz twórcą portalu www.fantastykapolska.pl – największej polskiej e-biblioteki science fiction.

 

„Riese. UM2035” to kolejna, po „Otchłani” i „Wieży”, powieść autora w ramach międzynarodowego projektu literackiego stworzonego przez Dmitrija Glukhovskiego. Ukaże się 15 maja i jest jedną z premier festiwalowych tegorocznego Apostrofu.  

 

Lokalizacja:

Empik Galeria Bałtycka

ul. Grunwaldzka 141, Gdańsk

Od 2 do 10000 znaków