Share

Wystawa opowiadającą o profesorze Stanisławie Kulczyńskim - Wrocław

Od: 15-05-2018 do: 15-07-2018
Event image
MIĘDZY NAUKĄ A POLITYKĄ. PROFESOR STANISŁAW KULCZYŃSKI (1895–1975). ZE ZBIORÓW ZAKŁADU NARODOWEGO IM. OSSOLIŃSKICH WYSTAWA PLANSZOWA

Zapraszamy na wystawę planszową opowiadającą o profesorze Stanisławie Kulczyńskim, botaniku i pierwszym rektorze połączonych uczelni Uniwersytetu i Politechniki, którego Marek Krajewski uwiecznił w powieści Rzeki Hadesu.


Kulczyński zmarł w 1975 roku i został pochowany na cmentarzu Rakowickim w rodzinnym Krakowie. W 2017 roku Instytut Pamięci Narodowej uznał, że nie może pozostać patronem bulwaru na Wyspie Piaskowej jako „niegodny istnienia w przestrzeni publicznej”. Jednakże władze miejskie Wrocławia i lokalne środowisko akademickie stanęły w obronie twórcy tutejszego ośrodka naukowego, a 26 kwietnia 2018 roku Rada Miejska przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia.


O niezwykłej postaci Stanisława Kulczyńskiego i jego losach, które nierozerwalnie wiązały się z historią Wrocławia, opowiada najnowsza wystawa planszowa w Galerii Ossolińskiej w Muzeum Pana Tadeusza, która czynna będzie od 15 maja do 15 lipca 2018. 


źródło i więcej: https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/wystawy-czasowe/miedzy-nauka-a-polityka

Od 2 do 10000 znaków