Share

Dyskusje o debiutach i rynku wydawniczym - Kraków

Od: 19-03-2018 do: 19-03-2018
Event image
W programie Kursu Kreatywnego Pisania znajdziemy nie tylko zajęcia pisarskie, lecz także cykle spotkań i dyskusji otwartych poświęconych debiutowaniu i rynkowi wydawniczemu.


Dyskusje o debiutach i rynku wydawniczym

W programie Kursu Kreatywnego Pisania znajdziemy nie tylko zajęcia pisarskie, lecz także cykle spotkań i dyskusji otwartych poświęconych debiutowaniu i rynkowi wydawniczemu. W nowym roku znajdziemy w programie znane już publiczności „Spotkania z redaktorami”, czyli rozmowy z redaktorami inicjującymi w polskich wydawnictwach o tym gdzie i jak z sukcesem wydać książkę. Pierwszym gościem w nowym roku będzie Filip Modrzejewski (wyd. W.A.B.), który 16 lutego o godz. 17.00 w Księgarni Młoda opowie o rynku literatury kryminalnej.


Po raz kolejny odbędą się również spotkania ze znanymi pisarzami i pisarkami w ramach spotkań „Jak zaczynałem? Jak zaczynałam?” – tym razem o początkach swojej kariery literackiej opowie Wit Szostak19 marca o godz. 19.00 w Księgarni Lokator.


Nowością w tym roku jest cykl spotkań Re:debiut, czyli rozmowy o najgłośniejszych polskich debiutach ostatnich lat. Wraz z zaproszonymi gośćmi  uczestnicy będą czytać najważniejsze z nich i przyglądać się, jak potoczyły się kariery wybranych autorów oraz jakie trendy i strategie promocyjne zadecydowały o ich sukcesie. Spotkania, odbywające się co miesiąc o godz. 18.00. w Księgarni De Revolutionibus, prowadzą Maciej Jakubowiak(„Dwutygodnik”) oraz Bartosz Sadulski (Onet).

27 lutego obędzie się spotkanie z Przemysławem Czaplińskim, który opowie o tym, jak kształtowała się marka literacka Szczepana Twardocha, który zadebiutował nieco zapomnianą już powieścią Sternberg. 20 marca Monika Sznajderman zdiagnozuje kondycję polskiego reportażu na przykładzie m.in. Miedzianki Filipa Springera, a 24 kwietnia Olga Szmidt porozmawia z prowadzącymi o nagrodach literackich dla debiutantów – punktem wyjścia będzie Ma być czysto Anny Cieplak, laureatki Nagrody Conrada. 22 maja gościem będzie Beata Stasińska, dawna redaktorka Wioletty Grzegorzewskiej, która debiutowała Notatnikiem z wyspy, a 19 czerwca Anna Marchewka opowie o podwójnym debiucie Justyny Bargielskiej.


Pierwsze pisarskie półrocze zakończy się lekkim akcentem – Grą o tom #2, która odbędzie się 19 czerwca o godz. 18.00 w Chederze. Zasady są proste: przynieś książkę wydaną po 2000 roku – to będzie twój bilet wstępu na wydarzenie. Posłuchaj krótkiej pogadanki o pisaniu, którą wygłosi Maria Kula, a następnie uruchom wyobraźnię i napisz krótki tekst prozatorski na zadany temat. Chcesz podzielić się z resztą uczestników pierwszymi zdaniami twojego opowiadania? Weź do ręki mikrofon i przeczytaj je pozostałym osobom. W głosowaniu wybierany jest autor najciekawszego tekstu, który otrzymuje wszystkie przyniesione książki.

*Więcej informacji o zajęciach, sprzedaży biletów oraz szczegółach zapisów: www.pisz.miastoliteratury.pl.


Kurs Kreatywnego Pisania Krakowa Miasta Literatury UNESCO jest realizowany w ramach programu wsparcia debiutów literackich w Krakowie, do którego należy również Nagroda Conrada przyznawana dla najlepszego debiutu literackiego minionego roku.

 

Od 2 do 10000 znaków