Share

Spotkanie z Tomaszem Kowalskim - Kraków

Od: 15-02-2018 do: 15-02-2018
Tomasz Kowalski z okazji premiery swojej najnowszej książki „Nie pozwolisz żyć czarownicy” (Wydawnictwo Mg) spotka się z czytelnikami w Katowickim salonie Empik Silesia. Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godzinie 18:00.
Najnowsza książka Tomasza Kowalskiego „Nie pozwolisz żyć czarownicy” (Wydawnictwo Mg) to opowieść o wydarzeniach, które miały miejsce we wisi Doruchów, gdzie w  1775 roku tamtejszy dziedzic pojmał czternaście kobiet, które skazane były za czary. Poddał torturom, a na koniec spalił nieszczęsne kobiety. Tomasz Kowalski, opierając się o szczątkowe informacje związane z tym zdarzeniem, postanowił napisać powieść, która przybliży czytelnikom ten zagadkowy epizod naszej historii. Nie jest to praca naukowa, ale ciekawa opowieść o drzemiących w ludziach lękach przed siłami nieczystymi, czarami i zabobonami. 

Tomasz Kowalski. Urodzony w 1970 roku w Katowicach. Z wykształcenia prawnik. Autor powieści: „Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć „ oraz „Mędrzec kaźni”. Miłośnik makabry, czarnego humoru i turpizmu. Jego twórczość, to często oswajanie śmierci przez uśmiech. Nie unika przy tym tematów poważnych, fundamentalnych, jak sumienie, grzech, kara, miłosierdzie, wiara czy miłość. Kocha życie w miastach. Ich gwar, tętno, pośpiech, architektura, a nade wszystko, mieszkający w nich ludzie, to najczęstszy bohaterowie opisywanych przez niego  jego historii. 

Tomasz Kowalski
15 lutego, godz. 18:00
Empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice

Od 2 do 10000 znaków