Share

Drugie Życie Ksiażki - Kraków

Od: 18-02-2018 do: 18-02-2018
Event image
W tym roku akcja "Drugie życie książki" będzie miała 14 odsłon w tym siedem specjalnych .Ponownie będzie można bezpłatnie wymienić się książkami.

Idea "Drugiego życia książki" polega na tym, by nie wyrzucać książek już przeczytanych, ale wymienić je na inne, które mogą być dla nas interesujące. Można przynieść jedną lub maksymalnie dziesięć książek. Tytuły, które ukazały się przed 1995 r. można wymienić na inne pochodzące z tego okresu. Z kolei osoby, które przyniosą nowsze książki mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych dzieł.


W 2018 r. akcje wymiany będą organizowane 14 razy. Pierwsza z nich odbędzie się 18 lutego w Pawilonie Wyspiańskiego. Kolejne m.in. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w Spółdzielni Ogniwo, w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.


Będzie także – jak podało Krakowskie Biuro Festiwalowe – siedem edycji specjalnych, w tym wymiana komiksów i powieści graficznych na marcowym Krakowskim Festiwalu Komiksu, dzieł wydanych po angielsku w księgarni Massolit z okazji Europejskiego Dnia Języków, książek w parku Decjusza podczas Pikniku Krakowskiego, oraz podczas literackiego pleneru czytelniczego zaplanowanego we wrześniu wzdłuż Bulwarów Wiślanych.


Samoobsługowe regały "Drugiego życia książki" pojawią się na literackich Festiwalach Miłosza – w czerwcu oraz Conrada – w październiku.


Akcja "Drugie życie książki" jest organizowana w Krakowie od 2012 r. Więcej: http://drugiezycieksiazki.pl/edycja-2018


za: Instytut Książki

Od 2 do 10000 znaków