Poznań Słowackiego 13/116

Share

Kocia kołyska" K.Vonnegut - sporkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - Poznań

Od: 18-12-2017 do: 18-12-2017
Event image
18 grudnia - Kocia kołyska" K.Vonnegut - sporkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Ostatnie w tym roku spotkanie DKK przeznaczymy na dyskusję o powieści Kurta Vonneguta "Kocia kołyska".

Narrator o imieniu Jonasz rozpoczyna zbieranie materiałów do książki zatytułowanej „Dzień, w którym nastąpił koniec świata”. W tym celu wyrusza szlakiem powojennych losów doktora Felixa Hoenikkera, zdobywcy Nagrody Nobla, jednego z „ojców” bomby atomowej, która spadła na Hiroszimę. Przy tej okazji dowiaduje się o pewnej substancji, którą uczony był łaskaw obdarzyć ludzkość tuż przed odejściem na zasłużony odpoczynek. Nazwana lodem-9, w zetknięciu z wodą zmienia ją natychmiast w ciało stałe. Tajemnicę śmiercionośnego wynalazku Hoenikker powierzył swoim dzieciom, co okaże się błędem.

W ślad za Frankiem Hoenikkerem Jonasz trafia na karaibską wyspę San Lorenzo, utopię rządzoną przez dyktatora „Papę” Monzano. Tam styka się z przedziwną religią, zwaną bokononizmem, stworzoną przez samozwańczego proroka Bokonona i – pomimo iż wszyscy mieszkańcy ją wyznają – oficjalnie zakazaną. Bokononizm przeciwstawia się powadze oraz propaguje kłamstwo jako środek do osiągania celów. Po śmierci dyktatora lód-9 wymyka się spod kontroli, ze skutkami łatwymi do przewidzenia...

„Kocia kołyska” to pełna czarnego humoru powieść o ludzkiej głupocie, ucieczce przed rzeczywistością i tragicznej w skutkach skłonności do igrania z losem.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com
źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Spotkanie odbędzie się 18 grudnia o godz. 18.30 w siedzibie klubu na ul. Słowackiego 13/15 w Poznaniu.

Od 2 do 10000 znaków