Share

Wystawa POLSKA SZKOŁA KSIAŻKI OBRAZKOWEJ - Gdańsk

Od: 26-10-2017 do: 08-12-2017
Event image
Wystawa POLSKA SZKOŁA KSIAŻKI OBRAZKOWEJ 26 października–8 grudnia 2017 r.

 Książka obrazkowa to forma sztuki atrakcyjna dla dzieci i rodziców. Przemawia obrazem i tekstem gwarantując doskonałą zabawę i edukację. 


Zapraszamy dzieci i dorosłych na wystawę, spotkania z artystami i warsztaty.Wystawa POLSKA SZKOŁA KSIAŻKI OBRAZKOWEJ
26 października–8 grudnia 2017 r.

Prezentuje około 100 książek polskich artystów, wydanych zarówno w ostatnich latach, jak i niedostępnych już na polskim rynku. Ulubionych autorów znajdą tu miłośnicy książek obrazkowych w każdym wieku – zarówno wielbiciele Józefa Wilkonia, Bohdana Butenki, Janusza Stannego, Adama Kiliana, jak i Aleksandry i Daniela Mizielińskich, Marty Ignerskiej, Agaty Królak czy Aleksandry Cieślak.
Dzieci zapraszamy do kącika edukacyjnego!


Wernisaż 26 październik, godz. 19.00
Wystawa czynna w godz. 10.00-18.00, wstęp wolny

Panel dyskusyjny na temat książki obrazkowej

 

26 października 2017 r.

godz. 17.30
Wszystko o… polskich książkach obrazkowych. Rozmowę z autorkami publikacji POLSKA SZKOŁA KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ: Małgorzatą Cackowską, Anitą Wincencjusz-Patyną, Grażką Lange oraz ilustratorką Aleksandrą Cieślak poprowadzi Jacek Friedrich.

POLSKA SZKOŁA KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ
to przewodnik i album w jednym! Publikacja prezentuje dokonania w dziedzinie polskiej książki obrazkowej od lat 50. XX wieku po współczesność. Zawiera reprodukcje wybranych rozkładówek książek obrazkowych, tekst dotyczący historycznego rozwoju i kontekstów artystycznych przedstawionych prac, noty biograficzne twórców
 

Spotkania z artystami: (zapisy na https://bsi2017.evenea.pl/)


Od 2 do 10000 znaków