Share

Slam Poetycki- Toruń

Od: 10-10-2016 do: 10-10-2016
Event image
Slam to nieposkromiona hybryda poezji i performansu, krwiste igrzyska żywej liryki, epicki pojedynek poetycki! Na scenie może pojawić się każdy, kto w szaleństwie swym obwołał się poetą.
 A na widowni może pojawić się każdy, kto nie boi się bliskiego kontaktu z poezją tak współczesną, że często neurony rwie, zabarwia szare komórki – nieodwracalnie! 

Slam to poetycka interakcja na linii scena - widownia. 

Tutaj publiczność pełni rolę tyleż zacnego co niesfornego jury. Może - a nawet powinna! - na bieżąco reagować na to, co dzieje się na scenie. Można śmiać się, pokrzykiwać, bić brawo, gwizdać, buczeć, dogadywać, itd. Bo slam to poezja dla ludu! Z kolei poeta dostaje mikrofon i 3 minutki – dalej musi obronić się sam. Przedstawianie cudzych utworów lub/i używanie rekwizytów powoduje – uruchomienie mechanizmu zapadni i poruszenie wśród wygłodniałych krokodyli, wypożyczonych prosto z Ulicy Krokodyli… Przy czym od nikogo nie wymaga się uczenia tekstów na pamięć, więc złamane skrzydło papieru jest jak najbardziej okej.

Zwycięzca zgarnia 100 tłustych peelenów!!! A także nagrodę publiczności oraz wejściówki na różne wydarzenia kulturalne.

Prowadzącym imprezę, gwarantem nienaruszalności przedwiecznych zasad slamu poetyckiego oraz personifikacją staroegipskiego bóstwa suszy jest Dariusz Ozimkiewicz.

Od 2 do 10000 znaków