Share

Spotkanie autorskie z Ewą Bieńkowską w Krakowie

Od: 19-05-2016 do: 19-05-2016
Event image
19 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Księgarni "Italicus" w Krakowie (ul. Kremerowska 11) na spotkanie z Ewą Bieńkowską o jej najnowszej książce "Historie florenckie". Spotkanie poprowadzą Anna Arno i Marek Zagańczyk
EWA BIEŃKOWSKA, Historie florenckie
NAGRODA MAGELLANA 2015

Historie florenckie są wyjątkowym, pogłębionym przewodnikiem po stolicy Toskanii, po jej miejscach najpiękniejszych, które na zawsze zawładnęły naszą wyobraźnią. Są zapisem historii Florencji, portretem jej twórców i najważniejszych obywateli, zarówno tych sprawujących rządy jak i otaczających ich filozofów, artystów, pisarzy czy kaznodziejów.

Czytając książkę Bieńkowskiej odbywamy spacer po mieście, po jego pałacach, muzeach i kościołach, przyglądamy się dziełom sztuki i twarzom dawnych i współczesnych florentyńczyków. Wędrujemy zarówno po mieście prawdziwym jak i wyobrażonym, wpisanym w wielkie dzieła literatury, przyciągającym twórców tej miary, co Henry James, E. M. Forster czy Bernard Berenson. Ramą tej niezwykłej historii jest opowieść o wielkiej powodzi w 1966 roku, kiedy dziedzictwo Florencji, gromadzone przez wieki, zostało zagrożone na niespotykaną wcześniej skalę. Florencja, pisze Bieńkowska, nie jest nam dana raz na zawsze, wymaga naszej stałej opieki, czułej pamięci, a każda nasza wizyta w tym mieście przedłuża jej istnienie.
» kup teraz

Od 2 do 10000 znaków