Wydarzenia w Empiku Renoma - Wrocław

Obrazek artykułu
Już za kilka dni wrocławski salon empik Renoma odwiedzi jeden z najbardziej znanych producentów w Polsce – Tabb, który z zespołem Sound’n’Grace nagrał krążek pełen pozytywnej muzyki. Spotkanie odbędzie się 5 czerwca o godz. 20.

6 czerwca o godz. 17:30 gościem salonu empik będzie prof. Jerzy Bralczyk, który opowie o zawiłościach naszego języka. Okazją do spotkania jest ostatnia książka tego znakomitego językoznawcy „500 zdań polskich”.

Tego samego dnia, 6 czerwca o godz. 18:30  zapraszamy na spotkanie ze snajperem Gromu – Krzysztofem Kotowskim. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych oficerów tej formacji. Książka „Cel za horyzontem”  ukazuje  Grom  jakiego nie znamy.

Wszyscy znamy słynną Panią weterynarz – Dorotę Sumińską. Już 7 czerwca odbędzie się w salonie empik Renoma spotkanie w ramach promocji książki „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” . Zapraszamy  na spotkanie wszystkich miłośników zwierząt i ciekawych świata.

6 czerwca o godz. 15:00 odbędą się kolejne warsztaty  orgiami. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat i tych, dla których może to być dopiero początek wielkiej fascynacji.

 

11 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z autorem bestselerowego cyklu fantasy Robertem Wegnerem. Właśnie ukazał się 4 tom „Pamięć wszystkich słów” – obowiązkowe spotkanie dla wszystkich fanów literatury fantastycznej.

Właśnie ukazała się książka Macieja Skrzątka „Życie zapisane w kartach”.  Zapraszamy na spotkanie z jej  autorem, znanym jako Wróżbita Maciej, które odbędzie się 12 czerwca o godz. 18:00.

13 czerwca  o godz. 16:00  zapraszamy na spotkanie z znakomitą polską projektantką Ewą Minge. Książka „Życie to bajka” to opowieść o kobiecie sukcesu, matce, żonie, ale przede wszystkim o projektantce, która zbudowała rozpoznawalną na całym świecie markę.

Rozpoczyna się festiwal Brave, który poświęcony będzie griotom.  Zapraszamy 14 czerwca o godz. 16:00 na spotkanie z dziennikarką i podróżniczką Magdą Podsiadły, która doskonała poznała ich kulturę.


TABB & SOUND’N’GRACE

5 czerwca, godz. 20:00

empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej nowatorskich producentów w Polsce – Tabbem. Okazją do spotkania jest jego najnowsza płyta „Atom”. Po sukcesie albumu „Z całych sił”,  Tabb zaprosił do współpracy  Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent najlepszym chórem w Polsce. Ten album ma być zastrzykiem dobrej energii - o tym i o pracy nad płytą  opowiedzą na spotkaniu artyści.

 

WARSZTATY ORIGAMI

6 czerwca, godz. 15:00

empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Zapraszamy na kolejne  spotkanie z  japońską  sztuką składania papieru. Orgiami – składanie, zginanie papieru urzeka prostotą i niezwykłością formy. Uczy cierpliwości  i precyzji,  pokazuje jak ze zwykłej kartki papieru stworzyć miniaturowe dzieło sztuki.

 

KRZYSZTOF  KOTOWSKI

6 czerwca, godz. 18:00

empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Zapraszamy na spotkanie z K. Kotowskim – snajperem GROM, jednym z najbardziej doświadczonym oficerów jednostki GROM.  „Cel za horyzontem”  ujawnia prawdziwe oblicze elitarnego ugrupowania komandosów. Książka opowiada o tym, jak przeprowadza się selekcję i buduje mentalność najlepszych żołnierzy. Pozwala zrozumieć, jak skutecznym narzędziem dysponujemy w trwającej właśnie wojnie z terroryzmem

 

JERZY BRALCZYK

6 czerwca, godz. 17:30

Język to nie tylko nośnik kultury, ale także obraz nas samych. Zapraszamy do salonu empik na spotkanie z wybitnym polskim językoznawcą – prof. Jerzym Bralczykiem. Jego najnowsza książka: „500 zdań polskich” to niezwykle błyskotliwa opowieść o polskiej mentalności, która odzwierciedla się w naszej codziennej mowie. Podczas spotkania profesor  opowie o wszelkich zawiłościach naszego języka,  w  charakterystyczny dla siebie, barwny i intrygujący sposób.

DOROTA SUMIŃSKA

7 czerwca, godz. 14:00

empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

„Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” – to ciekawostki o zwierzętach dla ciekawskich dzieci, których pytania często przyprawiają nas o zawrót głowy. Tajemnice zwierząt, tych dużych i małych, czworonożnych, skrzydlatych i pływających, odkryje przed nami  sławna lekarz weterynarii Dorota Sumińska.  Znana z licznych książek i programów w telewizji autorka w lekki i zabawny sposób podzieli się swoją wiedzą, nauczy, jak obserwować zwierzęta i rozbudzi ciekawość świata.

ROBERT WEGNER

11 czerwca, godz. 18.00

Robert Wegner, autor bestsellerowego cyklu fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”, będzie gościem salonu empik.  Trzykrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz dwukrotny laureat Sfinksa, odpowie na pytania dotyczące swojej twórczości  i zdradzi sekrety czwartego tomu meekhańskiego cyklu „Pamięć wszystkich słów”.

 

WRÓŻBITA MACIEJ

12 czerwca, godz. 18.00

Wróżbita Maciej – nazywany przed media najsłynniejszym wróżbitą w Polsce będzie gościem salonu empik. Właśnie ukazała się jego  książka „Życie zapisane w kartach”.  Na spotkaniu opowie o swoim życiu, o trudnościach z jakimi musiał się zmierzyć i drodze, którą przebył by zostać wróżbitą. Opowie również o środowisku ezoterycznym w Polsce. Czy w jego życiu tarot pomaga czy przeszkadza? Co to znaczy być wróżbitą?

 

EWA MINGE

13 czerwca,  godz. 16.00

Ewa Minge jest najbardziej znaną na świecie polską projektantką mody. Jej kolekcje były prezentowane na pokazach w Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Moskwie, Barcelonie, Berlinie, Wiedniu czy Dubaju. Książka „Życie to bajka” pozwala zobaczyć z bliska kobietę, która odniosła sukces, matkę, przyjaciółkę, córkę. Na spotkaniu autorka  opowie o tym jak patrzy na salonowe życie, o tym, czym jest dla niej sztuka, moda i jak dążyła do osiągnięcia sukcesu.

 

BRAVE - GRIOCI

14  czerwca, godz. 16:00

Tegorocznymi bohaterami festiwalu Brave są grioci - zachodnioafrykańscy bardowie, opowiadacze, strażnicy tradycji i historii. Od wieków funkcja griota zarezerwowana była wyłącznie dla urodzonych w jednym z kilku klanów, w obrębie których ta zaszczytna rola przekazywana była z pokolenia na pokolenie,  z ojca na syna. O ich kulturze  opowie Magda Podsiadły – dziennikarka, która dzieciństwo spędziła w Afryce Zachodniej, autorka kilkunastu  wystaw poświęconych  współczesnemu życiu ludzi w krajach Afryki.

NELA MAŁA REPORTERKA

21 czerwca, godz. 15:00

„Nela i tajemnice świata” to już trzecia książka małej reporterki, na spotkanie z którą zapraszamy do salonu empik. Nela opowie o pięknych miejscach, które zwiedził  i fascynujących zwierzętach, które zobaczyła. Zaczęła  podróżować po świecie i nagrywać filmy, gdy miała 5 lat . Trudno wymienić wszystkie kraje, które odwiedziła: Etiopię , Kenię, Sri Lankę, Tajlandię, Peru, Boliwię i wiele innych.  Spotkanie jest okazją do poznania  świata z niezwykłej perspektywy – oczami dziecka.   Zapraszamy w niezapomnianą podróż!

ŚRODY Z SWPS
„Napisz i nagraj radiową korespondencję naukową”
24 czerwca, godz. 18:00

Chcesz zobaczyć pracę radiowca od kuchni? Nagrać relację ze spotkania pod okiem fachowca? Zapraszamy do salonu empik na spotkanie z wieloletnim dziennikarzem BBC World Service w Londynie oraz Polskiego Radia w Polsce – Rafałem Motriukiem. Uczestnicy spotkania wspólnie zbiorą dane, zredagują korespondencję, potem dwie osoby ją nagrają – a wysłuchają wszyscy.


JEREMI SIKORSKI - KONCERT
28 czerwca, godz. 16:00

Pierwszy studyjny album Jeremiego Sikorskiego jest zbiorem rytmicznych i pełnych energii piosenek. Urozmaicone kompozycje uzupełnione nutą romantyzmu to kwintesencja uczuć nastolatka – radość życia, emocje i rozwijająca skrzydła miłość. Kilka utworów z najnowszej płyty będzie można usłyszeć na żywo we wrocławskim salonie empik. Po koncercie muzycy spotkają się ze swoimi fanami i opowiedzą o procesie powstawania „Otwórz się na świat”.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl