Wszechświat to najpiękniejsza maszyna

Obrazek artykułu
Co łączy bezimiennego, błąkającego się po tajemniczym mieście żołnierza z człowiekiem, który od miesięcy leży w śpiączce przykuty do łóżka? Dlaczego kobieta, która się nim opiekuje, nagle zapragnęła poznać, kim jest jej pacjent? Dlaczego żołnierz spotyka na swojej drodze dwoje małych dzieci, a świat, w którym przebywają jest dziwnie tajemniczy? Kim jest kobieta, która pisze tajemniczą książkę, w której występują wszystkie wymienione postacie?


Opowiadanie Macieja Trawnickiego „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” uderzy we wszystkie twoje emocje. Poczujesz, jak wciąga cię akcja opowiadania, będziesz chciał pomóc bohaterom rozwiązać ich problemy, choć wiesz, że to niemożliwe. Niezwykle hipnotyzująca, świetnie skomponowana opowieść o marzeniach, tajemnicy i życiu, które nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Wszechświat zmusza bohaterów do tego, by żyli i doświadczali interakcji z otoczeniem. Nawet wtedy, jeśli nie bardzo chce się to robić. „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” jest baśnią dla dorosłych, która zmusza do refleksji nad własnym życiem, pozwala się zatrzymać i na nowo ustalić życiowe priorytety.Troje ludzi przemierza opustoszały świat. Gdzie jest ludzkość?

* * *

Pracownica placówki medycznej opiekuje się przebywającym w śpiączce mężczyzną. Kim jest jej pacjent?

* * *

Śmiertelnie chora kobieta piszę tajemniczą książkę.

* * *

Co łączy te osoby? Dlaczego los zderzył ich ze sobą?

* * *

Niezwykła opowieść.  Hipnotyzuje już od pierwszej strony. Baśń dla dorosłych.  O życiu, marzeniach, odwadze i tajemnicy.

Uruchom wszechświat! To najpiękniejsza z maszyn.

* * *

„WSZECHŚWIAT TO NAJPIĘKNIEJSZA MASZYNA”

Maciej Trawnicki

Dostępne wyłącznie jako Ebook!

Wydawnictwo Psychoskok

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku