"Wołyń 1943. Ukraińsko-polskie czystki etniczne"

Obrazek artykułu
Zeszyty Literackie polecają - "Wołyń 1943. Ukraińsko-polskie czystki etniczne".
Wybitny uczony amerykański Timothy Snyder w opracowaniu "Wołyń 1943. Polsko-ukraińskie czystki etniczne" w przystępny sposób ukazuje wielorakość przyczyn dramatycznych zajść 1943 roku. To wyjątkowo ważny głos w dyskusji na temat stosunków polsko-ukraińskich.

Ebook podejmujący jeden z trudniejszych tematów w historii Polski XX w. Amerykański historyk ukazuje wielorakość przyczyn dramatycznych zajść 1943 r. Jego „Wołyń...” to kolejny ważny głos w dyskusji na temat stosunków polsko-ukraińskich. To lektura obowiązkowa przed i po obejrzeniu filmu Wojtka Smarzowskiego.

Wojciech Smarzowski mówiąc o swoim filmie Wołyń, podkreśla, że nie jest historykiem, zrobił film o miłości w czasach potwornych i liczy na to, że historycy wezmą ten temat na warsztat. Wybitny uczony amerykański Timothy Snyder w opracowaniu Wołyń 1943. Polsko-ukraińskie czystki etniczne w przystępny sposób ukazuje wielorakość przyczyn dramatycznych zajść 1943 roku, co pozwala osadzić wstrząsający obraz Smarzowskiego w głębszej i szerszej perspektywie historycznej. Lektura obowiązkowa przed i po obejrzeniu filmu.


Książka do kupienia na stronie: http://www.publio.pl/wolyn-1943-timothy-snyder,p149187.html

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl