Wiersz i opowiadanie doraźne 2020

Obrazek artykułu
Z okazji 25. edycji Stacji Literatura, która odbędzie się między 10 a 13 września 2020 roku, organizatorzy najstarszego festiwalu literackiego w Polsce proponują twórcom wspólne pisanie wierszy i opowiadań każdego 25. dnia kolejnych dwunastu miesięcy. Chcemy przekonać się, na ile wiersze i krótkie prozy mogą w realny sposób opisywać oraz komentować rzeczywistość.

Wiersz i opowiadanie doraźne 2020

To już trzecia edycja konkursu, który stanowi szansę występu na Stacji Literatura. Pierwszym terminem wspólnego pisania jest najbliższa środa. Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie 25 września 2019 roku.

Finalnym efektem całorocznego wspólnego pisania wierszy i opowiadań będzie almanach, który ukaże się we wrześniu 2020 roku. Autorzy będą mogli przesłać trzy wiersze w ciągu dwunastu miesięcy trwania projektu, przy czym muszą napisać je i wysłać w jednym z dwunastu terminów przyjmowania propozycji. W tym roku będą to jeszcze 25 października, 25 listopada i 25 grudnia.

Tekst musi być wysłany do godziny 23:59 za pomocą specjalnego formularza. Wszystkie nadesłane utwory mają szansę znaleźć się w finale konkursu, a zatem jeden autor może zamieścić w almanachu „Wiersze i opowiadania doraźne 2020” nawet trzy teksty. Do napisania wierszy i opowiadań tradycyjnie zaproszeni zostaną także uznani twórcy.

Wspólne pisanie organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w wybranym terminie sezonu zimowego, z pobytem w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort. Laureata lub laureatkę konkursu poznamy podczas Stacji Literatura 25.

szczegóły: https://www.biuroliterackie.pl/projekty/wiersz-opowiadanie-dorazne-2020/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl