Wielkie nadzieje Charlesa Dickensa już w3e wrześniu

Obrazek artykułu
Dokładnie 22 września na rynku ukażą się Wielkie nadzieje Charlesa Dickensa. To poruszająca, piękna powieść o miłości i przyjaźni.

Bohaterem powieści jest Pip, chłopiec wychowywany przez swoją siostrę i jej męża, kowala. Pewnego dnia malec spotyka ukrywającego się przestępcę, który uciekł z więzienia. Pip po kryjomu przynosi mężczyźnie jedzenie, wódkę i pilnik (wszystko ukradzione z domu swych opiekunów). Niedługo potem zbieg zostaje schwytany przez strażników. Nie będzie to jednak ostatnie ich spotkanie.


Mija kilka lat, Pip pracuje jako czeladnik u swojego szwagra, jest nieszczęśliwie zakochany w Estelli, pięknej dziewczynce, wychowywanej przez bogatą, zdziwaczałą starą pannę. Niespodziewanie otrzymuje od anonimowego darczyńcy ogromną sumę pieniędzy, które pozwalają mu na rozpoczęcie edukacji w Londynie. Pip zaczyna wstydzić się swojego pochodzenia i oddala się od rodziny. Szybko jednak traci majątek (którego postanowił się wcześniej zrzec) i zmuszony jest samodzielnie zarabiać na utrzymanie...


W tej powieści jest wszystko: wielkie nadzieje, ale też wielkie miłości i przede wszystkim wielkie przyjaźnie.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku