Wielki powrót Žambocha!

Obrazek artykułu
Wyjątkowa kolekcja książek Miroslava Žambocha wydana w nowej autorskiej serii w nowych oprawach graficznych.

Niezmiennie doskonała treść, zupełnie nowa świetna forma - czyli heroic fantasy w najlepszej odsłonie!


 

W serii ukażą się m.in.:

•       Wojna absolutna NOWOŚĆ! PREMIERA 14.09.2016

•       Posledni bere vse (Dlouhy sprint s ozvenou) NOWOŚĆ! PREMIEA 2017

•       Sierżant PREMIERA nowego wydania 14.08.2016

•       Na ostrzu noża PREMIERA nowego, jednotomowego wydania 14.08.2016

•       Krawędź żelaza PREMIERA nowego, jednotomowego wydania 14.09.2016

•       Koniasz. Wilk samotnik PREMIERA nowego, jednotomowego wydania 14.09.2016

•       Bez litości PREMIERA nowego wydania PAŹDZIERNIK 2016

•       Mroczny zbawiciel PREMIERA nowego, jednotomowego wydania 2017

•       Czas żyć, czas zabijać PREMIERA nowego wydania 2017

 

 


SIERŻANT Premiera nowego wydania 14.08.

Pierwsza książka Miroslava Žambocha wydana w Polsce, kultowa powieść mistrza czeskiego heroic fantasy.

„... Mówią, że nadzieja umiera przedostatnia. Dłużej przeżywa tylko czarny humor...”

Sierżant Lancelot Gievitz - Kompania Zwiadowcza 17 Batalionu Sił Szybkiego Reagowania Królestwa

Sierżant Lancelot  został karnie wcielony do batalionu zwiadu Jej Wysokości. Tu przeciętna długość życia jest krótsza niż okres służby.

A gdy jego jednostka wylądowała na granicy z ziemią niczyją, życie sierżanta Lancelota zdaje się w przyśpieszonym tempie dobiegać końca. 

 

Fragmenty recenzji:

 

„Magia przenika się z techniką sprawiając, że powieść ma charakterystyczny klimat quasi-rycerskości. Sam główny bohater jest klasycznym wojownikiem. Gdyby nosił tylko karabin, stał by się zwykłym żołnierzem, jednym z wielu, ale fakt, iż nader często – i nader zręcznie – posługuje się dwoma krótkimi mieczami, nadaje mu własny charakter. Mimo iż jest to postać współczesna, stwarza pozory barbarzyńcy z krwistego heroic fantasy”. Polter.pl

 

Hitchcock'owsko zaczyna się od trzęsienia ziemi, a później napięcie wzrasta (…)

Książka NIESAMOWICIE wciąga! "Sierżanta" odłożyłem dopiero wtedy, gdy zobaczyłem stopkę redakcyjną na ostatniej stronie. (…)  Autor świetnie radzi sobie zarówno z polem bitwy, jak i dworskimi intrygami. Co więcej, polityczne salony Królestwa nie ustępują dynamiką zdarzeń targanemu ciągłym konfliktem Pograniczu! Każda rozwikłana zagadka prowokuje setki nowych pytań. A gdzieś tam w mroku czai się odpowiedź - przerażająca i niewyobrażalna prawda, której ujawnienia możemy się spodziewać dopiero na kilku ostatnich kartach powieści. GILDIA.PL

 

Wreszcie bohater, który nie jest ani nazbyt piękny, ani szatańsko inteligentny, ani kryształowo uczciwy. Ot zwykły, nadludzko wyszkolony żołdak ;-) Lubimyczytac.pl

 

NA OSTRZU NOŻA Premiera nowego wydania 14.08 

Na ostrzu noża, pierwsza spośród trzech części przygód Koniasza, przebojem wdarła się na polski rynek książki przygodowej z miejsca zyskując ogromną rzeszę fanów.

 

Podczas swojej wędrówki nauczyłem się dbać sam o siebie i widać to po mnie na pierwszy rzut oka. Mam prawie dwa metry wzrostu, silną budowę, blizny gdzie tylko się da (zdziwilibyście się, gdzie), twarz upiększoną złamanym kilkakrotnie nosem. Jestem aż niezdrowo ciekawy i żeby zajrzeć w to czy inne miejsce, chętnie zaryzykuję parę następnych szram. I tak nie ma już czego na mnie popsuć.

Koniasz jest jednym z lepszych najemników. Nic zatem dziwnego, że otrzymuje bardzo trudne i nietypowe zlecenie. Szybko przekonuje się, że to zadanie jest również niezwykle niebezpieczne. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze staje potężny przeciwnik gotowy zrobić wszystko, by nie dopuścić do realizacji przedsięwzięcia.

Mimo, że Koniasz konsekwentnie realizuje cel, nic nie układa się tak jak powinno. Wszystko wskazuje na to, że wyprawa może nie dotrzeć do celu. Jej los wydaje się przesądzony.

W obliczu klęski każdy rozsądny człowiek spakowałby manatki i ruszył w siną dal. Tymczasem „człowiek do wynajęcia” nie rezygnuje. W końcu, umowa jest umową, a dobry najemnik ma swój honor. Tak jak Koniasz.

 

Fragmenty recenzji:

 

Ma swój honor i swoje zdanie. Nie da sobie w kaszę dmuchać. Ma też dystans do swojej pokiereszowanej twarzy. Przyrównałbym go do Terminatora :-). Wszystkie części napisane są dobrze i fanów Wiedźmina raczej by do siebie przekonały. Przy czytaniu historii o Koniaszu nie ma mowy o nudzie. Zachęcam. Lubimyczytac.pl

 

Koniasz to gość, przy którym wymiękają takie wymoczki jak Rambo czy inne Predatory. Jest najemnikiem pełną gębą. Potrafi gębę obić. Potrafi nożem rzucić. I mieczem wnętrzności policzyć też. Ale nie jest ordynarny ani okrutny. Mimo poharatanej mordy i równie wdzięcznie podrapanego ciałka, jest prawdziwym dżentelmenem i człowiekiem honoru. (…) Na ostrzu noża to świetna powieść przygodowa. Napisana ciekawym, łatwym do przyswojenia i hipnotyzującym językiem, a przy tym pełna akcji i... czegoś jeszcze. (…) Mówiąc krótko, jest to porządny kawałek równie porządnej lektury. Do poduszki. Do pociągu. Do czytania... Gildia.pl

 

W poszukiwaniu niebanalnej, oryginalnej fantastyki czystym przypadkiem trafiłam na Koniasza. Nigdy nie podejrzewałam, że postać literacka zawładnie moją wyobraźnią do tego stopnia, że nie będę miała do niej żadnych zastrzeżeń. Koniasza po prostu chce się więcej – zawsze więcej. Efantastyka.pl

 

 

 O autorze:


Miroslav Žamboch to jeden z najpopularniejszych i najbardziej pracowitych czeskich pisarzy fantasy i s-f.

Jego powieści są w Czechach wydawane od ponad 15 lat, dotychczas wydał kilkanaście powieści i zbiorów opowiadań, które zagwarantowały mu renomę porównywalną z tą, jaką w Polsce cieszy się Jarosław Grzędowicz, Andrzej Ziemiański, Jacek Piekara czy Andrzej Sapkowski.

Uznanie czytelników zdobył m.in. kreacją  niesamowitych, wyrazistych i w całości wyjątkowych postaci, takich jak Koniasz czy Bakly.

 

Urodził się 13 stycznia 1972 roku w Hranicach na Morawach. Okazał się niebagatelnym umysłem ścisłym - ukończył fizykę na wydziale inżynierii jądrowej Politechniki Praskiej, potem pracował w Instytucie Badań Jądrowych w miejscowości Řež, zajmując się tam między innymi... rozbijaniem atomów.


Jego powieści bywają uznawane za kontrowersyjne; ich cechą charakterystyczną jest duża dawka akcji (i krwi wrogów) oraz kreacje głównych bohaterów – "prawdziwych twardzieli".

Žamboch jest miłośnikiem sportów ekstremalnych (rowerowy downhill), amatorsko boksuje, walczy w pokazach judo, jego pasją jest również wbieganie na górskie szczyty. Doświadczenia te wykorzystuje w swojej twórczości. Inne zainteresowania: kobiety, wino i śpiew.

Jego ulubione lektury to Władca Pierścieni J.R.R. Tolkiena i Diuna F. Herberta, aczkolwiek jego pisarstwo dzieł tych twórców raczej nie przypomina – Žamboch stawia na akcję.

 


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl