Wiara przenosi góry

Okładka

Trenuj optymizm, siła jest w nas samych. Wiara w siebie i swoje szczęście pomaga przenosić góry. Czy można nauczyć się patrzenia na świat przez różowe okulary? Optymizm jest życiowym napędem, dlatego należy go trenować. Możemy trenować go tzw. ego-treningiem, który poprzez system różnych działań naładuje nas energią i pozytywnymi myślami wzmacniając naszą samoocenę. Aby to głębiej ogarnąć polecam kilka ciekawych ebooków, które poruszają ciekawe tematy dotyczące kształtowania naszej świadomości potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania człowieka.


Jedną z nich będzie książka, wydana także w formie ebooka przez Ryszarda Krupińskiego pt. „Rozwój osobisty kluczem do sukcesu”, w której to autor proponuje nam „przegląd i weryfikację swoich przekonań, postaw, potencjalnych osobistych zasobów, emocjonalnej władzy nad sobą, dążeń, psychologicznych problemów, wewnętrznych konfliktów.”. Autor uważa również, że człowiek jest zdolny do realizacji swoich marzeń, jednak „pod warunkiem, że odważnie staniemy do walki ze sobą o siebie samego.” Książka jest zbiorem refleksji na temat życia, najważniejszych obszarów i zmagań z jakimi przyjdzie nam się w życiu zmierzyć. Autor nie narzuca jak postępować by osiągnąć sukces wewnętrzny ale pokazuje drogę czy sposób w jaki można do tego dojść

Inną równie ciekawą książką, która ukazuje że im bardziej cenimy i szanujemy siebie, tym bardziej jesteśmy odporni na krytykę kierowaną pod naszym adresem jest ebook Tomasza Stelmachowicza „Optymizm”. Autor sam stawia pytanie -  „Dlaczego przez pozytywne myślenie można więcej osiągnąć?” Wiara w siebie, swoje możliwości i umiejętności pozwala na postrzeganie swojego życia jako zależnego od nas samych. Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości są bardziej zadowolone z własnego życia i ze swoich osiągnięć. Tak o twórczej kreacji samego siebie pisze autor ebooka – „Gdy samopoznanie połączymy z twórczą kreacją, odkrywając i odnajdując siebie jako twórców naszej rzeczywistości, wówczas nasze życie wkracza na ścieżkę spełnienia. Poczucie życiowego sukcesu jest wprost proporcjonalne do poczucia życiowego spełnienia. Toteż kroczmy ścieżkami samorealizacji, realizując zarazem swe marzenia. Kroczmy pełni optymizmu, pałający entuzjazmem, kroczmy pełni Radości, Szczęścia i Miłości.”

Nieco inną książką, która porusza również podobny temat, ale bardziej zgłębia się w charakterze wiary, sensu istnienia i duchowości jest ebook Piotra Arkadiusza Kociszewskiego – „Za kulisami u Boga.  Schematyczny rozwój ducha człowieczego”. Porusza on temat naszej świadomości i jaki ma ona wpływ na nasze życie. Ale poza tym i w dużej jednak mierze ”stara się ujawnić to, co utajnione oraz przekazać podwaliny pod pewną, niewygodną dla niektórych kręgów wiedzę, która może zbulwersować ludzi wierzących w dogmaty.” Jak twierdzi autor ma to duży wpływ na kształtowanie człowieka do życia i kierowania nim w odpowiedni sposób, bez narzucanych stereotypów. To dość ciekawa publikacja dla osób, którzy chcą zagłębić się bardziej w duchowość i emocje jakie kierują człowiekiem.


Polecam także drugą książkę Ryszarda Krupińskiego „Rozwój osobisty. Medytacje terapeutyczne” w której to autor „proponuje przegląd kluczowych zagadnień i zjawisk codziennie nam towarzyszących, które wymagają od nas jakiejś odpowiedzi lub reakcji.”  Tak na temat beznadziejności i bezsensu pisze autor – „Jedyną energią jaka mnie jeszcze zasila to instynkt przetrwania, lecz nawet ten wątły prąd mam czasem ochotę odłączyć. Moje życie przypomina wysypisko śmieci, wszędzie stosy śmierdzącej zgnilizny, szczury, odór rozkładającej się biomasy, zdezelowane części starego sprzętu, podarte i poplamione łachmany.” Podobnych rozważań autor w książce zawarł jeszcze więcej i „mają charakter spekulatywny i stanowią propozycję oraz zaproszenie do dyskusji.”


Każdy z nas prowadzi swój wewnętrzny dialog. Warto przyjrzeć się tym myślom i przeanalizować je bardziej szczegółowo. Częściej mówmy do  siebie: „Zasługuję na sukces”, „Mam wiele ciekawego do pokazania”, „wiem, ze potrafię i mogę to zrobić”. Nie bójmy się otwarcie dążyć do samodoskonalenia siebie. Mamy do tego prawo, w końcu sami decydujemy o swoim życiu i podejmujemy decyzję czy chcemy je przeżyć zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czy wolimy poddawać się, tłamsić i uginać się pod ciężarem bezradności, słabości i braku zaparcia. Może te publikacje pomogą nam uwierzyć w nasze możliwości i w sukces jaki chcielibyśmy osiągnąć. Zacznijmy stawiać sobie cele i zacznijmy je realizować.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku