Wiara Nadzieja Miłość - propozycja Wydawnictwa Psychoskok

Obrazek artykułu
Nastoletni okres dla wielu z nas nie był okresem najprostszym. Dojrzewanie to burza hormonów, pierwsze miłości i pierwsze załamania.


Nie da się ukryć, że dla wielu dziewczyn jest to przede wszystkim czas poznawania siebie, swojej kobiecości, a co za tym idzie – dążenie do bycia piękną, radosną młodą kobietą, za którą obejrzy się każdy młody mężczyzna. Niestety, ale ten okres obfituje zarazem w brak samoakceptacji, i – co gorsza – brak akceptacji przez otoczenie. Dlatego jest to trudny wiek, bo wiek usilnego dopasowywania się do pewnych standardów nastoletniego świata. 


Wiara Nadzieja Miłość – trzy klucze do sumienia

http://www.poradniki24h.pl/1895/wiara-nadzieja-milosc-klucze-sumienia


Ten problem porusza Monika Jagodzińska, która w swojej książce ,,Wiara, nadzieja, miłość” przedstawia historię nastoletniej Diany. Jest to, na pozór, normalna licealistka. Ma kochającą rodzinę i najlepszą przyjaciółkę, Jowitę. Niestety, Diana w głębi duszy bardzo cierpi. Jest wyśmiewana przez otoczenie z powodu swojej nadwagi. Poznajemy ją w krytycznym momencie, kiedy to zostaje oszukana i obśmiana przez chłopaka, który jej się podoba. Postanawia zmienić swoje życie – przechodzi na dietę i zmienia styl ubioru. Chce również znaleźć miłość, bo myśli, że gdy schudnie, będzie miała na to większe szanse. Czy jednak życie nastolatki okaże się takie czarno-białe? Do czego doprowadzi ją pragnienie bycia akceptowaną przez otoczenie? 


O emocjach przed premierą z Moniką Jagodzińską

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/o-emocjach-premiera-monika-jagodzinska


,,Wiara, nadzieja, miłość” to idealna propozycja dla nastoletnich czytelniczek, ale także dla dorosłych czytelników. Porusza bardzo ważne kwestie dotyczące okresu dojrzewania oraz uwrażliwia na problemy, z którymi mogą borykać się młodzi ludzie w tym trudnym czasie.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl