Warszawskie Targi Książki 2015

Obrazek artykułu
Warszawskie Targi Książki jak wiadomo będą odbywać się w dniach od 14 do 17 maja. Przedsmak wydarzenia możemy poczuć już teraz zapoznając się z niektórymi z zaplanowanych atrakcji.

Warszawskie Targi Książki zawsze stają się znaczącym wydarzeniem. Ubiegłoroczna edycja zapewniła przybywającym ponad 1000 wydarzeń. Możliwe, że w roku 2015 zostanie pobity rekord, a organizatorzy doliczą się więcej niż 63 000 osób.


Dziś nikt nie zna jeszcze dokładnego planu wydarzeń, wiadomo jednak z pewnością, że szczególne miejsce na Warszawskich Targach zajmą rozmowy i prezentacje odnoszące się do słów pochodzących z książki uhonorowanej Nagrodą Goncourtów „Kazanie o upadku Rzymu". To w niej Jerome Ferrari napisał- „Rzym upada każdego dnia”.


Gościem honorowym wydarzenia stanie się sam Ferrari, o twórczości pisarza będą mówić zaproszeni pisarze związani z różnymi miejscami i kulturami. W gronie tym znajdzie się także Frederic Pajak, wynalazca konwencji łączącej rysunek i narrację oraz David Bosc, autor biografii malarza Gustava Courbeta.


Ponadto pojawi się Eric Baratay autor książki-  „Zwierzęcy punkt widzenia”. Pierre Assouline, krytyk literacki, członek Akademii Goncourtów, Sylvie Germain oraz Bernard Friot. Niezwykłym wydarzeniem stanie się również premiera książki „Gdzie ci mężczyźni” autorstwa Philipa Georga Zimbardo.


Dla fanów komiksu zaplanowano spotkania z Lewisem Trondheimem – autorem „pierwszego pozaziemskiego komiksu wydanego na planecie Ziemia”, zatytułowanego Alieen. Pojawi się także Anne-Claire, Jerome i Olivier Jouvray – twórcy kontrowersyjnej, komiksowej postaci Lincolna.


Honorowym patronem 6. Warszawskich Targów Książki jest Prezydent RP Bronisław Komorowskiego, stąd organizatorzy na pewno staną na wysokości zadnia.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl