Wakacje z Panem Paluszkiem

Obrazek artykułu
Byłoby wspaniale gdyby przez całe wakacje na dzieci czekała masa wrażeń, ale niestety nieubłagana nuda zawsze gdzieś się skrywa. Pan Paluszek zaradzi sytuacji o każdej porze, w dowolnym miejscu. Pięknie ilustrowana książeczka zaprasza chcących przeżyć niezapomniane przygody.

Bardzo możliwe, że dzieciom Pan Paluszek wyda się bardzo znajomy, w końcu każdy wie, jak kłopotliwe mogą być pozostawiane wszędzie odciski brudnych paluchów. Gdyby jednak, zamiast walczyć z plamami spróbować umieścić je w jednym miejsce?


Na taki genialny pomysł wpadła mama pewnego chłopca, który pozostawiał ślady paluszków dosłownie wszędzie. Prośba, by odcisk pobrudzonego farbą palucha znalazł się na kartce, pozwolił ograniczyć ilość plam pojawiających się w różnych miejscach domu. Co więcej stempelek  zyskał dorysowane oczy, ręce, nogi, buzię, kapelusz i parasol, oficjalnie stając się Panem Paluszkiem.


Od tamtej pamiętnej chwili, gdy Pan Paluszek pozwolił się poznać, mama wielokrotnie siadała z synem, by wymyślać kolejne przygody, które teraz możemy przeżyć wszyscy. Z tym bohaterem na pewno nie będziemy się nudzić, bo przed nami wyprawa do fryzjera, a nawet w kosmos.


„Pan Paluszek” Kingi Grabowskiej- Bednarz  to pozycja, która z całą pewnością powinna znaleźć się w kategorii – „polecane książki dla dzieci”. Zabawne opowieści wzbogacone pięknymi ilustracjami sprawdzą się zawsze gdy potrzebna jest przygoda.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku